piątek, 19 października 2012

Sylwetka najbliższego rywala - Bzura Chodaków


Grom Prace Małe i Legion Pruszków – mówią coś Wam te nazwy drużyn? Są to reprezentanci B Klasy, grupa Warszawa III. Jest to jedyna na Mazowszu para zespołów, która ma razem tylko jeden punkt czyli tyle samo ile Nadnarwianka i nasz najbliższy rywal.
Klub Sportowy Bzura Chodaków został założony w 1929 roku. Bzura swoje mecze rozgrywa w Sochaczewie, gdyż Chodaków to właśnie dzielnica tego miasta. Do największych sukcesów sportowych z pewnością możemy zaliczyć występy w II lidze w latach 1950-1951, kiedy to Bzura była w czubie tabeli… . Ostatnimi czasy drużyna tułała się po A Klasie i okręgówce aż w końcu, w sezonie 2011/2012 udało się zająć miejsce premiowane grą w barażach o awans do IV ligi. Piłkarze Bzury okazali się lepsi w dwumeczu z Żbikiem Nasielsk i mogli świętować awans.

W obecnym sezonie Bzura Chodaków na 11 meczów przegrała aż 10, zaś jedyna zdobycz punktowa miała miejsce w Gostyninie. Bilans bramkowy jest również tragiczny, gdyż na 9 zdobytych bramek przypada aż 39 straconych. Warto zauważyć, że wszystkie 9 bramek dla Bzury padło w meczach na własnym boisku więc nasza drużyna musi być bardzo czujna w defensywie.


 Madel