piątek, 26 października 2012

Sylwetka najbliższego rywala - MKS Przasnysz


Już jutro nasi młodzi piłkarze będą podejmować na Estadio Daszyńskiego drużynę z Przasnysza. Z wcześniejszej zapowiedzi wynika, że MKS Przasnysz wyjątkowo nie leży Nadnarwiance. Bilans jest bezlitosny - pięć meczów, pięć porażek… .

Miejski Klub Sportowy Przasnysz powstał zaledwie dwa lata później niż nasz klub czyli w 1923 roku. Przez lata działalności klub funkcjonował pod różnymi nazwami - Węgierka, Związkowiec, Start, LZS Grom, KS Zwar, aż w końcu w 2000 roku przyjęto funkcjonującą po dziś dzień nazwę MKS Przasnysz.

Do największych sukcesów drużyny z Przasnysza należą występy w II lidze (obecnie III klasa rozgrywkowa) w sezonach 1980/1981, 1982/1983, 1983/1984 oraz udział w 1/16 Pucharu Polski w sezonie 1979/1980.

Od sezonu 2008/2009 MKS Przasnysz występuje na szczeblu IV ligi. W obecnych rozgrywkach po 12 kolejkach Przasnyszanie zajmują wysoką, czwartą pozycję w tabeli. Jedyne dwie porażki miały miejsce podczas konfrontacji z Huraganem Wołomin oraz rezerwami Wisły Płock. Pomimo 9 punktów straty do lidera MKS Przasnysz ma najwięcej strzelonych bramek w całej lidze, aż 32 trafienia, co daje 2,7 gola na mecz. Nasza drużyna traci aż 3,6 gola na spotkanie więc jutrzejszy mecz będzie spotkaniem najlepszego ataku z najgorszą obroną w lidze. 

Madel