sobota, 10 listopada 2012

Sylwetka najbliższego rywala – Czarni Węgrów


W dniu dzisiejszym zostanie rozegrane ostatnie w tym roku spotkanie o punkty. Naszym rywalem są Czarni Węgrów. Z dostępnych nam źródeł wynika, że jeszcze nie graliśmy z drużyną z Węgrowa więc tym bardziej warto przedstawić  w kilku słowach naszego najbliższego rywala.
Miejski Klub Sportowy Czarni Węgrów powstał w 1944 roku więc klub swoją działalność rozpoczął w trakcie wojny, co jest dość rzadko spotykane. Powszechnie dostępne źródła informacji są bardzo ubogie w informacje dotyczące historii klubu więc skupimy się na bieżących dokonaniach klubu z Węgrowa.

Czarni przez lata nie potrafili wydobyć się z ligi okręgowej. Przełom nadszedł dopiero w sezonie 2011/2012, kiedy to wygrali grupę siedlecką. W obecnym sezonie drużyna Czarnych radzi sobie dość dobrze. Nie odnosi spektakularnych zwycięstw, nie sprawia niespodzianek ale również nie zawodzi. 21 oczek i 9. pozycja w tabeli z pewnością nie przynoszą wstydu beniaminkowi z Węgrowa. Zaraz po ekipie z Przasnysza drużyna Czarnych ma najdłuższą serię spotkań bez porażki.

Klub z Węgrowa, przynajmniej nam – kibicom Nadnarwianki, bardziej kojarzy się z efektownymi oprawami kibiców niż jakimś fenomenalnym futbolem. Miejmy nadzieję, że za kilkanaście godzin nasze skojarzenia nie ulegną zmianom.

Madel