sobota, 5 stycznia 2013

Turniej Noworoczny na Targówku

Pierwsza sobota stycznia, dziewiąta rano – dobra okazja, żeby w końcu wyspać się po ciężkim tygodniu pracy i świętowania nadejścia nowego roku. Może i dobra okazja ale nie dla kibiców, którzy przecież nie lubią nudy. Zapraszamy do lektury relacji z Turnieju Noworocznego.

RELACJA

W Turnieju Noworocznym, który został rozegrany na gościnnym warszawskim Targówku, udział wzięło osiem ekip: GKP Targówek, Ząbkowscy Legioniści, Hutnik Warszawa, Rembertów, OKS Otwock, Pogoń Siedlce, Pogoń Grodzisk Mazowiecki i my. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, z których do fazy pucharowej wychodziły dwie najlepsze ekipy.

Nasza paczka liczyła 18 osób, z czego średni wiek i waga „sekcji grającej” z całą pewnością były najwyższe spośród wszystkich ekip ;-) Pierwszy raz graliśmy ze sobą w takim składzie, co więcej, dla każdego z nas był to pierwszy kontakt z piłką od kilku bądź kilkunastu miesięcy. Uważam, że jak na takie okoliczności, zaprezentowaliśmy się z dobrej strony.

Pierwszy mecz przyszło nam zagrać z Ząbkowskimi Legionistami. Jeszcze się dobrze mecz nie rozkręcił a już przegrywaliśmy 0:2. Nasz „coach”, który był wystylizowany na Franka Smudę, zaczął szachować składem co błyskawicznie przyniosło oczekiwany efekt czyli bramkę kontaktową. Mamy ich! Kolejna bramka dla Ząbek jeszcze bardziej nas podrażniła. Bach, bach, bach i już 4:3 dla nas, dziękujemy.

W następnym spotkaniu przyszło nam mierzyć się z bardzo mocnym Otwockiem. Zastanawiamy się między sobą ile przegramy a tu proszę, gol dla nas, prowadzimy! Nie minęła minuta i OKS odpowiedział. To się naprowadziliśmy… Przeciwnik był poza naszym zasięgiem, przegrywamy 3:8.

Kolejne spotkanie było o wszystko, zarówno dla nas jak i warszawskiego Hutnika. Zaczęło się jak z Ząbkami i po kilku chwilach przegrywaliśmy już 0:3. Nie załamało to nas, co więcej, pobudziło do zdecydowanie lepszej gry. W końcu zaczęła się nam układać gra, w takim stopniu, że doprowadziliśmy do remisu! Jeden punkt nic nam nie dawał więc zaczęliśmy jeszcze mocniej naciskać rywala. Sunął atak za atakiem ale bramkarz ekipy z Bielan rozgrywał w tym momencie świetną partię. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Niestety przekonaliśmy się o tym na własnej skórze i Hutnik strzelił nam bramkę na 4:3. Koniec spotkania, odpadamy z turnieju. Otarliśmy się o półfinał.

Następnym i zarazem ostatnim meczem w naszym wykonaniu było spotkanie o 5. miejsce z naszymi zgodowiczami. Mecz odbył się w sielankowej atmosferze, zagrało kilka osób, które wcześniej nie wyrażały chęci do biegania. Nawet bramkę dla nas z karnego strzelił „coach”. Jeden kontakt z piłką przez całą imprezę i bramka. To się nazywa skuteczność! ;-) Na minutę przed końcem prowadziliśmy już 6:1, aż nagle na tablicy zrobiło się …6:42. Ten „wałek” tak oburzył kibiców z Pułtuska i Targówka, że postanowili wbiec na boisko i przerwać mecz :-)

W tym momencie skończył się dla nas turniej. Szkoda, że nie udało się awansować do półfinału ale cóż, taki jest sport.

Po turnieju wszystkie ekipy udały się do pubu na ceremonię wręczenie pucharów. W tej części imprezy wszyscy zgromadzeni skupili się na uzupełnianiu płynów, czemu towarzyszył rytualny festiwal piosenki wulgarnej.

W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim ekipom za udział w turnieju. Przez cały czas panowała świetna kibolska atmosfera. O to chodzi!

Wielkie brawa należą się organizatorów, wszystko było dopięte na ostatni guzik. To była przyjemność uczestniczyć w takiej imprezie. Oby częściej! 

Pułtusk i Targówek! Targówek i Pułtusk!WYNIKI 


Grupa A:


Nadnarwianka – Ząbki 4:3

Hutnik – OKS 2:8 

Nadnarwianka – OKS 3:8 

Hutnik – Ząbki 5:2 

Nadnarwianka – Hutnik 3:4 

Ząbki – OKS 2:13 

Grupa B:

GKP – Rembertów 0:2 

Grodzisk – Siedlce 6:0 

GKP – Grodzisk 2:6 

Rembertów – Siedlce 3:0 

GKP – Siedlce 3:3 

Grodzisk – Rembertów 2:3 

Półfinały:

Hutnik – Rembertów 1:6 

OKS – Grodzisk Mazowiecki 6:3 

Mecz o 7. miejsce:

Ząbki – Siedlce 3:3, k.: 5:4 

Mecz o 5. miejsce:

Nadnarwianka – GKP 6:1 

Mecz o 3. miejsce:

Hutnik – Grodzisk Mazowiecki 2:1 

Mecz o 1. miejsce:

Rembertów – OKS 5:2 

Klasyfikacja końcowa:

1. Rembertów 
2. OKS Otwock 
3. Hutnik Warszawa 
4. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 
5. Nadnarwianka Pułtusk 
6. GKP Targówek 
7. Ząbkowscy Legioniści
8. Pogoń Siedlce(kliknij aby powiększyć)

zdjęcia: Rafał