piątek, 15 lutego 2013

Przed sparingiem z rezerwami Huraganu

W sobotę 16 lutego o godzinie 11:00 w Wołominie zawodnicy Nadnarwianki Pułtusk rozegrają kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem naszym rywalem będzie drugi zespół Huraganu Wołomin.
Huragan II Wołomin występuje w A klasie w grupie Warszawa I, gdzie zajmuje dopiero dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów w 12 meczach. Najlepsi zawodnicy rezerw na co dzień trenują z pierwszym zespołem Huraganu Wołomin, który na wiosnę będzie się bił o awans do III ligi. Drużyna rezerw Huraganu nie jest anonimowa dla czterech nowych-starych zawodników Nadnarwianki, którzy w rundzie jesiennej reprezentowali barwy WKS Rząśnik i w bezpośrednim spotkaniu ligowym pokonali 6:0 drugą drużynę Huraganu. Wówczas dwie bramki strzelił m.in. napastnik Emil Rembiejewski, który powinien być naszym największym atutem na wiosnę.

Nastroje w pułtuskim zespole są coraz lepsze co potwierdzają sami piłkarze. Bardzo duży wpływ na polepszającą się atmosferę w szatni ma z pewnością zwycięstwo w trudnym meczu towarzyskim z Błękitnymi Raciąż, czyli drużyną która jesienią rozgromiła nas aż 7:0. Największy progres widać w formacji obronnej, gdzie „Zaleś” i „Bobek” wprowadzają dużo spokoju w poczynania defensywne pozostałych zawodników. Kolejnym czynnikiem, który pozytywnie wpływa na sytuację w  klubie jest kwestia finansów. Zawodnicy zostali zapewnieni przez klub, że już są pieniądze na rozegranie rundy wiosennej jak i regulowanie bieżących wynagrodzeń.

W międzyczasie udało się nam ustalić, że niedoszły sparing z Victorią Sulejówek z dnia 26 stycznia najprawdopodobniej odbędzie się 6 marca w Sulejówku. Wśród zmian personalnych warto wspomnieć, że Damian oraz Dariusz Kłosińscy, którzy dotychczas byli przez nas wymieniani wśród potencjalnych transferów do Nadnarwianki, są już zawodnikami pułtuskiej drużyny. Łukasz Golianek oraz Dawid Zalewski raczej pozostaną w zespole z Rząśnika. Innych transferów najprawdopodobniej już nie będzie.