piątek, 1 marca 2013

Przed sparingiem z Gąbinem

Na dwa tygodnie przed początkiem rundy wiosennej Błękitni Gąbin są kolejnym sparingpartnerem Nadnarwianki. Mecz odbędzie się w sobotę 2 marca o 19:30 w Płocku.

Drużyna Błękitnych po rundzie jesiennej z 22 oczkami zajmuje bezpiecznie 10. miejsce w tabeli. W bezpośrednim spotkaniu obu drużyn na jesieni Błękitni wygrali 3:1, kiedy to Nadnarwianka strzeliła swoją pierwszą bramkę w sezonie. Piłkarze z Gąbina dotychczas rozegrali cztery mecze sparingowe w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2012/2013, z czego trzy wygrali.

Błękitni Gąbin - Amator Maszewo 3:2

Błękitni Gąbin - Wisła Duninów 5:0 
Błękitni Gąbin - Wisła II Płock 2:2
Błękitni Gąbin - Włocłavia Włocławek 3:1

Okres przygotowawczy podopiecznych Mariusza Malarza wchodzi w decydującą fazę, podczas której wykrystalizuje się optymalna jedenastka na pierwsze mecze rundy wiosennej. Kontuzja Łukasza Zalewskiego z pewnością bardzo skomplikowała pole manewru przy wyborze zawodników do gry na obronie. Właśnie formacja obronna poczyniła największy progres w stosunku do rundy jesiennej, gdyż w sześciu spotkaniach kontrolnych straciliśmy tylko trzy bramki, podczas gdy na jesieni traciliśmy średnio 4 gole na mecz.