wtorek, 23 kwietnia 2013

Zapowiedź meczu Błękitni – Nadnarwianka


Po dwóch bezbramkowych remisach na własnym obiekcie piłkarze Nadnarwianki wyruszą w podróż do Gąbina aby rozegrać zaległe spotkanie 20. kolejki. Błękitni są jedyną drużyną w IV lidze, która nie zdobyła jeszcze punktu na wiosnę więc środowe spotkanie tym bardziej zapowiada się interesująco.

Dotychczas w 2013 roku Błękitni Gąbin mierzyli się na własnym stadionie z Czarnymi Węgrów i Bugiem Wyszków. Z Czarnymi przegrali 0:2 lecz gra Błękitnych była jednak lepsza niż sam wynik. Z drużyną z Wyszkowa już nawet prowadzili dwoma bramkami, jednakże i tym razem musieli uznać wyższość rywala. Obecnie Błękitni z 22 zdobytymi punktami zajmują 12. miejsce w tabeli.

Nadnarwianka jak dotąd dwukrotnie bezbramkowo remisowała w rundzie wiosennej. W porównaniu do jesieni na pewno poprawie uległa gra w defensywie choć wciąż naszej obronie zdarza się popełniać błędy. Nowy bramkarz, Erwin Sak dotychczas pokazuje się z bardzo dobrej strony. Niektórzy z sympatyków Nadnarwianki twierdzą, że jest to najlepszy bramkarz od czasów Karola Salika. Miejmy nadzieję, że tak właśnie jest. Do pełni szczęścia potrzeba jednak kreatywności i jakości w grze ofensywnej, która zdecydowanie kuleje.

Środowe spotkanie posędziuje trójka Paweł Rupniewski, Marcin Lisowski oraz Tomasz Niemirowski (Warszawa).

W meczu rozegranym na jesieni Błękitni pokonali w Pułtusku Nadnarwiankę 3:1.

Bilans gier pomiędzy Nadnarwianką a Błękitnymi Gąbin (od 2001 roku):
5 meczów. 3 wygrane Nadnarwianki, 2 wygrane Błękitnych. Bramki: 6-5

Typ redakcji Nadnarwianka.pl: 2-1

BŁĘKITNI Gąbin - NADNARWIANKA Pułtusk
24 kwietnia (sobota), 17:00