wtorek, 16 kwietnia 2013

Zapowiedź meczu Nadnarwianka - Mazur

167 dni - tyle czasu dzieli ostatni mecz Nadnarwianki na jesieni od pierwszego wiosennego spotkania ligowego. Z powodu niezwykle długiej zimy przyjdzie nam rozegrać 15 meczów w przeciągu niecałych dwóch miesięcy. Pierwszym rywalem jest Mazur Gostynin.


Drużyna z Gostynina już rozegrała jedno spotkanie w ramach rundy wiosennej. Mazur bezbramkowo zremisował na trudnym terenie w Żurominie, skąd jeszcze nikomu nie udało się wywieźć kompletu punktów. Mazur w trakcie przygotowań do rundy wiosennej rozegrał tylko siedem meczów kontrolnych, przeważnie z zespołami z niższych lig. Tylko raz sparingował się z drużyną z tego samego poziomu ligowego, przegrał wówczas 0:4 z rezerwami Wisły Płock. Głównym problemem najbliższego przeciwnika Nadnarwianki jest wąska kadra (a jak poważny jest to problem sami wiemy z autopsji) oraz słaba skuteczność w grze ofensywnej. Na pewno do atutów należy gra w obronie, gdyż w obecnym sezonie zespół z Gostynina stracił zaledwie 15 bramek. Tylko liderujący Huragan Wołomin stracił mniej goli.

Natomiast w Pułtusku nastąpiła rewolucja w zespole jak i pionie organizacyjnym klubu. Do zespołu przyszło dziesięciu zawodników a odeszło dwóch. Największych wzmocnień doznał blok defensywny, co zresztą nie jest niespodzianką bo bagaż 59 bramek w 15 meczach wygląda co najmniej bardzo źle. Rozegraliśmy dziesięć sparingów, w tym trzy mecze z drużynami z tego samego poziomu ligowego oraz jedno spotkanie z przedstawicielem III ligi łódzko-mazowieckiej.

więcej o przygotowaniach Nadnarwianki do rundy wiosennej: zima 2013 - mecze i transfery

W przeciągu ostatnich 10 lat tylko raz graliśmy z Mazurem Gostynin. Mecz miał miejsce rzecz jasna w tym sezonie, przegraliśmy wówczas na wyjeździe 0:1.

Typ redakcji nadnarwianka.pl: 1:0


NADNARWIANKA Pułtusk – MAZUR Gostynin
17 kwietnia (środa), 17:00

Bilet: 5zł, 10zł (z parkingiem)

Zdjęcia treningu z 15 kwietnia:
(kliknij aby powiększyć)