sobota, 11 maja 2013

Zapowiedź meczu z Wisłą II Płock

Pojedynek Dawida z Goliatem to chyba najtrafniejsze porównanie, które dotyczy najbliższego spotkania Nadnarwianki. Tym razem drużyna z Pułtuska pojedzie w niedzielę do Płocka aby zmierzyć się z rezerwami miejscowej Wisły.
Wisła II Płock aktualnie zajmuje 4 miejsce w tabeli. Na 36 uzyskanych punktów aż 30 zostało zdobytych w trakcie meczów na własnym terenie, co może jedynie świadczyć o tym jak silną u siebie drużyną są rezerwy drugoligowej Wisły. Z drugiej strony podczas spotkań wyjazdowych zawodnicy II drużyny popularnej „Petry” po prostu grają fatalnie.

W niedzielę rezerwy Wisły raczej będą wsparte zawodnikami z kadry pierwszego zespołu, gdyż liderująca w tabeli II ligi Wisła Płock jedzie na niezbyt odległy wyjazd do plasującej się w środku tabeli Pogoni Siedlce. Pomimo dużych atutów w postaci własnego boiska oraz wsparcia zawodnikami I zespołu, trzeba zaznaczyć, że ostatnie wyniki rezerw Wisły były mizerne. Płocczanie przegrali dwa majowe mecze w lidze oraz odpadli z Mazowieckiego Pucharu Polski po rzutach karnych ze Spartą Jazgarzew.

Z meczu na mecz gra defensywna Nadnarwianki wygląda coraz gorzej. W pierwszych spotkaniach bramkarz Erwin Sak nie miał zbyt wiele okazji do interweniowania, jednakże ostatnio jest zmuszony do częstszego wyciągania piłki z siatki. Na domiar złego, w niedzielnym meczu najprawdopodobniej zabraknie najbardziej doświadczonego zawodnika Nadnarwianki czyli Piotra Bobowskiego, który narzeka na uraz. Za pewnie nie ujrzymy również bohatera spotkania z Żurominem czyli Emila Rembiejewskiego, którego zabraknie z powodów zawodowych. Do dyspozycji Mariusza Malarza także nie będzie wciąż pauzującego za czerwoną kartkę Łukasza Wolfa.

W spotkaniu na jesieni Wisła II Płock rozgromiła nas 5:0. Taką samą różnicą bramek zakończył się ostatni mecz Nadnarwianki w Płocku, gdzie wówczas przegraliśmy 7:2. Twierdzenie, że Nadnarwianka ma duże szanse na zdobycie punktów z rezerwami Wisły należy zaliczyć do science fiction, jednakże dopóki piłka jest w grze nie należy dyskredytować naszych zawodników. Jeden punkt zdobyty na tak trudnym terenie będzie smakował jak zwycięstwo.

Arbitrem głównym spotkania będzie Rafał Pajnowski (Warszawa). Towarzyszyć mu będą Dominik Wojtak oraz Marcin Anisiewicz.

Bilans gier pomiędzy Nadnarwianką a Wisłą II Płock (od 2001 roku):
8 zwycięstw Nadnarwianki, 2 remisy, 5 wygranych Wisły II. Bramki: 22-24

Typ redakcji Nadnarwianka.pl: 3-1

WISŁA II Płock - NADNARWIANKA Pułtusk
12 maja (niedziela), 11:00