niedziela, 26 maja 2013

Poszli za ciosem!

Gwałtowne piątkowo-sobotnie opady deszczu jakie przeszły przez Pułtusk zasiały ziarno niepewności co do odbycia się spotkania pomiędzy Nadnarwianką a Bzurą. Deszcz jednak ustał więc można było rozegrać mecz w ramach 27. kolejki. Jeszcze niedawno mawiało się, że Nadnarwianka wygrywa tylko wtedy kiedy pada deszcz lecz w sobotę udało się pokonać rywala bez pomocy sił natury. Było to drugie zwycięstwo z rzędu Nadnarwianki w obecnym sezonie!


W pierwszej połowie spotkania podopieczni Mariusza Malarza przeważali aczkolwiek nie stwarzali za wielu okazji. W 12 minucie spotkania Patryk Bartczak strzelił minimalnie obok bramki. Kilkanaście minut później z takim samym skutkiem zakończył się strzał z rzutu wolnego Marcina Kucharczyka. Pod koniec I połowy Patryk Bartczak, notabene najskuteczniejszy zawodnik Nadnarwianki, oddał strzał z dystansu lecz bramkarz gości poradził sobie z tym strzałem. Kiedy już wszyscy oczekiwali gwizdka kończącego pierwszą odsłonę meczu Rafał Bartosiak, który stał metr przed bramką Bzury, otrzymał prezent od rywala i nie pozostało mu nic innego jak dobić piłkę. W ten sposób wyszliśmy na prowadzenie.

W czwartej minucie drugiej połowy prowadziliśmy już 2:0. Ponownie nie popisała się obrona gości, gdyż bramka padła po samobójczym strzale Adriana Biniendy, który niefortunnie przeciął wrzutkę aktywnego tego dnia Patryka Bartczaka. Po godzinie spotkania do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Bzury. W 60 minucie bramkę kontaktową strzelił Kamil Bartosiewicz. Minutę później, po zagraniu ręką w polu karnym Nadnarwianki, goście mieli świetną okazję do wyrównania jednak Erwin Sak bez większych problemów obronił dość słabo wykonany rzut karny. Przez ostatnie pół godziny tempo meczu opadło i spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Nadnarwianki.

Druga z rzędu wygrana z pewnością cieszy, tym bardziej, że to goście mieli przed meczem przysłowiowy nóż na gardle. Aktualny wynik spotkania można było cały czas śledzić na portalu www.regiowyniki.pl.

Następny mecz: MKS Przasnysz – Nadnarwianka Pułtusk, 1 czerwca 17:00


25.05.2013, 17:00, Pułtusk
NADNARWIANKA PUŁTUSK - BZURA CHODAKÓW 2:1 (1:0)
45' R. Bartosiak, 49' A. Binienda (gol samobójczy) - 59' K. Bartosiewicz

Składy:
Nadnarwianka - E. Sak, K. Orłowski, P. Bobowski, Ł. Wolf, K. Wanielista, P. Bartczak (56' M. Dziczek), A. Kembłowski, J. Zalewski, M. Kucharczyk, R. Bartosiak (89' M. Warda), E. Dżawakian (75' K. Jagielski)

Bzura - K. Woźniak, T. Trafalski, A. Binienda, Sz. Salski, J. Stencel, P. Trafalski (61' Kubisz), K. Janikowski, K. Wiśniewski (50' D. Jackiewicz), T. Oziemblewski, R. Hyży, K. Bartosiewicz

Żółte kartki: Ł. Wolf, K. Wanielista

Sędzia: D. Maciejewski (Radom)

Widzów: ok. 100


P.S.: redakcja Nadnarwianka.pl przewidziała dokładny wynik meczu ;-)