wtorek, 21 maja 2013

Zapowiedź meczu z Kasztelanem


Po serii trzech meczów z zespołami z pierwszej piątki w tabeli, w których Nadnarwianka pomimo zdobycia tylko jednego punktu jednak pozostawiła dobre wrażenie, przyszedł czas aby zagrać dwa spotkania z 14. i 15. zespołem w tabeli. Najbliższy przeciwnik – Kasztelan Sierpc.
Nie będziemy ukrywać, że w spotkaniu z popularnymi „Piwoszami” liczymy na zdobycie pierwszego w tym sezonie kompletu punktów. Jeszcze tydzień temu mogliśmy bardziej optymistycznie myśleć o zbliżającym się spotkaniu, gdyż Kasztelan zdobył jedynie dwa oczka w rundzie wiosennej. Ostatnie dwie kolejki ligowe pokazały, że Kasztelan jednak stać na zdobywanie punktów. Najpierw przegrywali 0:2 na własnym terenie z Bzurą Chodaków aby następnie pokonać rywala w walce o utrzymanie 3:2, po czym trzy dni później Kasztelan zremisował z wiceliderem tabeli. Te cztery punkty już raczej nie pomogą drużynie z Sierpca w utrzymaniu się w IV lidze ale z pewnością dodadzą pewności siebie piłkarzom w kolejnych spotkaniach.

Nadnarwianka w ostatnich siedmiu meczach zdobyła zaledwie 1 punkt ale przynajmniej gra pułtuszczan już nie przynosi wstydu jak to miało miejsce na jesieni. Zawodnicy nie ograniczają się do głębokiej obrony ale również starają się stworzyć sytuacje bramkowe. Jesteśmy już pewnym spadkowiczem więc w sześciu spotkaniach jakie pozostały nam do rozegrania, trener powoli może testować nowe rozwiązania taktyczne, które mogłyby okazać się skuteczne w lidze okręgowej.

Ostatnie trzy mecze pomiędzy Nadnarwianką a Kasztelanem układały się po myśli rywali, gdyż zdobyli na nas siedem punktów. Miejmy nadzieję, że w najbliższym spotkaniu podopieczni Mariusza Malarza choć częściowo nawiążą do zwycięstwa z sezonu 2001/2002. Wówczas po minimalnej przegranej na jesieni, w rewanżu zawodnicy prowadzeni przez Artura Salamona rozgromili „Piwoszy” aż sześcioma bramkami.

Mecz posędziuje trójka: Chmielewski, Wielgus, Przybysz  (Warszawa).

Bilans gier pomiędzy Nadnarwianką a Kasztelanem Sierpc (od 2001 roku):
5 zwycięstw Nadnarwianki, 1 remis, 3 wygrane Kasztelana. Bramki: 21- 8

Typ redakcji Nadnarwianka.pl: 1-2

22 maja (środa), 17:30
KASZTELAN Sierpc - NADNARWIANKA Pułtusk

Jesienny mecz Nadnarwianki z Kasztelanem miał być ostatnim spotkaniem seniorów pułtuskiej drużyny. Zebrani tego dnia kibice zamanifestowali, że nie ma i nie będzie zgody na pogrzebanie ukochanego klubu.zdjęcie: www.pultusk.tv