niedziela, 9 czerwca 2013

Bez fajerwerków

Tak nudnego meczu chyba jeszcze nie oglądaliśmy w tym roku w Pułtusku. Ciężko cokolwiek napisać o spotkaniu w którym nie było goli a składnych akcji i sytuacji bramkowych jak na lekarstwo. Pomimo silnego rywala spodziewaliśmy się jednak większej determinacji w grze Nadnarwianki. Tym bardziej, że był to ostatni mecz IV ligi w Pułtusku.

Wynik 0-0 należy uznać za sprawiedliwy gdyż żadna drużyna nie kwapiła się do większego wysiłku na boisku. W zasadzie nie ma o czym pisać więc od razu przejdziemy do dwóch kwestii, które budzą niepokój:

1) kadra – a w zasadzie jej szczątki. W trakcie spotkania z Narwią na pułtuskiej ławce rezerwowych było zaledwie trzech zawodników. Emil Rembiejewski (wszedł w 28 minucie), Edgar Dżawakian i Łukasz Wilczewski. Ostatni z wymienionych nawet pojawił się na boisku w roli napastnika. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że popularny „Wilku” to nominalny … bramkarz.

2) frekwencja – dało się zauważyć, że w rundzie wiosennej z meczu na mecz coraz  mniej osób przychodziło na trybuny pułtuskiego stadionu. Rozumiemy, że 10 punktów w 14 spotkaniach to nie jest szczyt marzeń kibica ale przecież to i tak spory progres względem rundy jesiennej. Hasło "czy wygrywasz czy nie, ja i tak kocham cię..." okazało się pustym sloganem w przypadku wielu osób. Miejmy nadzieję, że grono zapaleńców, którzy jednak wiernie przychodzili na mecze, powiększy się w następnym sezonie. 

Warto zauważyć, że po raz kolejny nie zabrakło policji, która przez całe spotkanie dokumentowała specjalnym aparatem obecność kibiców z Ostrołęki. To samo miało miejsce w ubiegłą środę w przypadku kibiców z Wyszkowa, którzy byli przetrzymywani aż 45 minut po meczu. I po co to wszystko?

Następny i zarazem ostatni mecz sezonu 2012/2013 rozegramy w sobotę 15 czerwca w Węgrowie.

08.06.2013, 17:00, Pułtusk

NADNARWIANKA Pułtusk - NAREW Ostrołęka 0:0

Składy:

Nadnarwianka – E. Sak, K. Orłowski, Ł. Wolf, P. Bobowski, K. Wanielista, W. Godlewski (28’ E. Rembiejewski), Dariusz Kłosiński, J. Zalewski, M. Dziczek, R. Bartosiak, K. Jagielski (89’ Ł. Wilczewski)

Narew – A. Łyziński, P. Gawrych, M. Pełtak, J. Zalewski, W. Skorupka, D. Dzwonkowski, K. Górski (59’ P. Lutrzykowski), P. Strzeżysz, C. Stachowicz (85’ A. Mierzejewski), P. Kubat (66’ K. Gontarz), M. Lelujka (80’ T. Jóźwiak)

Widzów: ok. 100 (w tym ok. 30 z Ostrołęki)