środa, 5 czerwca 2013

Wyszków ponownie górą

W środowe popołudnie na stadionie przy ul. Daszyńskiego Nadnarwianka Pułtusk podejmowała siódmy w tabeli, przed tą kolejką, Bug Wyszków. Spotkanie, które tylko momentami przypominało mecz piłkarski dało sporo emocji tylko w końcówce spotkania.

Grząska murawa, padający deszcz oraz porywisty wiatr na pewno nie ułatwiały piłkarzom obu drużyn na prowadzenie płynnej gry. Zarówno Nadnarwianka jak i piłkarze gości prowadzili bardzo rwaną grę w pierwszej połowie, o której można powiedzieć tylko tyle - odbyła się. 

Od początku spotkania Bug zdominował środkową strefę boiska co miało przełożenie na posiadanie piłki i "granie w dziada" z naszymi zawodnikami. Efekt przyniosło to w 24. minucie, kiedy dośrodkowanie Emila Rembiejewskiego wybił obrońca Bugu co zaowocowało szybką kontrą. Jakub Zalewski nie przeciął piłki, którą przejął Damian Kaput, wygrał pojedynek biegowy z naszymi obrońcami, minął Erwina Saka i Bug wyszedł na prowadzenie. 

Na drugą połowę nie wyszedł już, bezbarwny w tym spotkaniu, Kamil Jagielski a w jego miejsce wszedł Mariusz Dziczek. W 63. minucie nikt nie przeciął dośrodkowania Marcina Kucharczyka z rzutu wolnego i piłkę zmierzającą do siatki w ostatniej chwili wybił bramkarz gości. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. 70 minuta przyniosła rzut karny dla gospodarzy, gdy Kamil Orłowski został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym i jedenastkę na bramkę zamienił Piotr Bobowski.

Swoją szansę miał także Emil Rembiejewski, gdy w 83. minucie jego mocny strzał z ostrego kąta wybił na rzut rożny golkiper gości. Gdy każdy już patrzył na zegarek nastała nieszczęsna 90. minuta. Rzut wolny dla gości na 50. metrze, typowa piłka na aferę... i najwyżej do piłki wyskoczył Mateusz Maciak wrzucając piłkę za kołnierz Erwinowi Sakowi. W 93. minucie goście mieli okazję do podwyższenia rezultatu jednak Łukasz Kowalczyk strzelił prosto w bramkarza. 

05.06.2013, 18:00, Pułtusk
Nadnarwianka Pułtusk - Bug Wyszków 1:2 (0:1)

70' P. Bobowski - 24' D. Kaput, 90' M. Maciak

Składy:

Nadnarwianka – E. Sak, K. Orłowski (73’ P. Cywiński), P. Bobowski, Ł. Wolf, K. Wanielista, E. Rembiejewski, J. Zalewski, M. Kucharczyk, R. Bartosiak, E. Dżawakian (92’ W. Godlewski), K. Jagielski (46’ M. Dziczek)

Żółte kartki: K. Jagielski, E. Dżawakian

Sędzia: H. Lewandowski (Płock)

Widzów: ok. 100 (w tym 25 kibiców gości)
Relacja oraz zdjęcia: Majkel

Filmik z bramką: Kuki