czwartek, 13 czerwca 2013

Zapowiedź meczu z Czarnymi

Przed nami ostatnia kolejka sezonu 2012/2013 i zarazem ostatni mecz Nadnarwianki w IV lidze (przynajmniej na rok). Rywal jest bardzo niewygodny bo przyjdzie nam zmierzyć się z Czarnymi Węgrów czyli drużyną, która niemal 75% zdobytych na wiosnę punktów wywalczyła przed własną publiką.


Bezpośrednie spotkania Nadnarwianki z Czarnymi nie mają zbyt obszernej historii. W ostatnich 12 latach z drużyną z Węgrowa zmierzyliśmy się tylko jeden raz. Mecz miał miejsce na jesieni obecnego sezonu, kiedy to ulegliśmy w Pułtusku 0:3. Kibicom Nadnarwianki Węgrów kojarzy się z pewnością z rozegranym w lutym 2010 roku turniejem fanklubów Legii Warszawa. Wówczas połączona drużyna kibiców Nadnarwianki i warszawskiego Targówka odpadła po rzutach karnych w ćwierćfinale z Rawą Mazowiecką. Od tamtego czasu zmieniło się bardzo dużo, czy to w klubie czy na trybunach. Niestety tylko na gorsze.

Czarni po 29. spotkaniach zajmują siódme miejsce w tabeli i obok Huraganu Wołomin są najlepszą drużyną rundy wiosennej na własnym boisku. Zawodnicy Roberta Parzonki nie zwykli tracić punktów z drużynami z ogona tabeli, co jednak nie znaczy, że mogą być pewni zwycięstwa z Nadnarwianką. Pułtuska drużyna, pomimo, że bardzo przetrzebiona, nie odpuści w ostatnim swoim meczu w czwartej lidze, gdyż wielu obecnych zawodników raczej już nie będzie miało okazji zagrać na wyższym poziomie rozgrywkowym. Arbitrem głównym będzie Paweł Rupniewski z warszawskiego wydziału sędziowskiego MZPN.

W niedzielę, czyli dzień po ostatnim meczu Nadnarwianki, odbędzie się Walne Zebranie Członków Nadnarwianki Pułtusk. Zebranie rozpocznie się o godzinie 18:00 w Klubie Studenckim przy ul. Daszyńskiego 17.

Bilans gier pomiędzy Nadnarwianką a Czarnymi Węgrów (od 2001 roku):
1 mecz, 1 zwycięstwo Czarnych. Bramki: 0:3

Typ Nadnarwianka.pl: 2:1 

15 czerwca (sobota), 17:00
CZARNI Węgrów - NADNARWIANKA Pułtusk