sobota, 8 czerwca 2013

Zapowiedź meczu z Narwią

8 czerwca 2013 roku – tą datę warto zapamiętać bo to właśnie tego dnia Nadnarwianka rozegra swój ostatni mecz na pułtuskim stadionie w IV lidze, która tak naprawdę jest piątą klasą rozgrywkową. Na zakończenie zmagań przyjdzie zmierzyć się nam z Narwią Ostrołęką, czyli drużyną z którą mecze zawsze należały do najbardziej zaciętych oraz interesujących na boisku i trybunach.


Przez pierwsze sześć lat XXI wieku w bezpośrednich spotkaniach z Narwią byliśmy dużo lepsi, a zwieńczeniem tej tendencji był pamiętny sezon 2005/2006 kiedy wyszarpaliśmy Ostrołęce awans do III ligi. Następne lata to już niestety równia pochyła czego dowodem jest seria pięciu porażek z rzędu. 15 straconych bramek i zaledwie 2 strzelone gole… .

Narew Ostrołęka po 28. kolejkach z 48 zgromadzonymi punktami zajmuje wysokie czwarte miejsce w tabeli. Co ciekawe, podopieczni Marcina Romana są drużyną, która dotychczas straciła najmniej bramek na wyjazdach spośród wszystkich zespołów IV ligi.

Ostatni mecz Nadnarwiance nie wyszedł zbyt okazale. Były realne szanse, żeby przynajmniej zremisować z Bugiem Wyszków ale niestety po raz kolejny zabrakło konsekwencji w grze obronnej. Narew Ostrołęka jest z pewnością wymagającym rywalem więc obrona Nadnarwianki będzie musiała podwoić a nawet potroić dotychczasowe wysiłki, żeby nie dać strzelić sobie bramki. Liczymy również na większą ruchliwość i kreatywność w grze ofensywnej.

Bilans gier pomiędzy Nadnarwianką a Narwią Ostrołęka (od 2001 roku):
16 meczów (1 w OPP): 5 zwycięstw Nadnarwianki, 2 remisy, 9 wygranych Narwi. Bramki: 16 – 27.

Typ redakcji Nadnarwianka.pl: 1:1

8 czerwca (sobota), 17:00
NADNARWIANKA Pułtusk – NAREW Ostrołęka

Bilet: 5zł, 10zł (z parkingiem)