czwartek, 18 lipca 2013

Przed pierwszym sparingiem

Drużyna LKS Zatory jest pierwszym sparingpartnerem Nadnarwianki podczas letniego okresu przygotowawczego do sezonu 2013/2014. Spotkanie odbędzie się w Pułtusku w sobotę 20 lipca o godzinie 14:00.

Spotkania z B-klasowym zespołem z Zator od kilku sezonów są stałym punktem przygotowań Nadnarwianki. Podczas ostatniego zimowego okresu przygotowawczego nawet dwukrotnie zagraliśmy z Zatorami i za każdym razem okazywaliśmy się lepsi. Pod koniec stycznia wygraliśmy 5:0, natomiast w marcu zwyciężyliśmy 3:0

Zapowiada się, że kadra pułtuskiego zespołu będzie mocniejsza w porównaniu do poprzedniego sezonu. Na chwilę obecną z klubu odszedł jedynie Erwin Sak. Na pewno będzie brakowało bramkarza tej klasy, gdyż wniósł dużo spokoju i jakości do gry defensywnej lecz trudno było się spodziewać, żeby zawodnik z takim piłkarskim CV byłby zainteresowany grą w okręgówce. 

Odejście Erwina jest dużą szansą dla Łukasza Wilczewskiego, który na wiosnę musiał pogodzić się z rolą rezerwowego. Obecnie z Nadnarwianką trenują piłkarze, którzy występowali w niej w poprzednich latach. Do tego grona należy Piotr Ausfeld, Arkadiusz Miłoszewski i Kamil Grabowski. Ponadto, pod czujnym okiem Pawła Brodzkiego, trenują również Dawid Zalewski, Rafał Krzyżewski, Piotr Cywiński, Łukasz Golianek oraz Aleksander Dobrosielski.

Sobotni mecz towarzyski będzie pierwszym sprawdzianem dla nowego trenera jak i testowanych zawodników. Potyczka z reprezentantem B Klasy będzie również dobrą okazją do sprawdzenia nowych rozwiązań taktycznych. W następnych dwóch sparingach będziemy mierzyć się z ekipami z ligi okręgowej, co już powinno w pewnym stopniu pokazać na co będzie stać naszą drużynę w nadchodzącym sezonie.

czytaj więcej: 
lista sparingpartnerówostatnia aktualizacja: 15:57, 18.07.2013