poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Nadnarwianka - nowe rozdanie

Już wkrótce rozkręci się piłkarska karuzela. 14 sierpnia meczem z Mazowszem Jednorożec Nadnarwianka rozpocznie rozgrywki w lidze okręgowej w sezonie 2013/14. Na razie tylko okręgówka ale obiecujemy, że jest to początek naszej drogi na szczyt. Gdzie ten szczyt wypadnie, to pokaże przyszłość.

Od zakończenia rozgrywek w poprzednim sezonie wiele się zmieniło zarówno w zarządzie jak i w zespole seniorskim. Walne zebranie przyniosło roszady osobowe, część członków odeszło, kilku przybyło, jasno określiliśmy kierunek naszych działań. Przeanalizowaliśmy nasze możliwości i otrzymaliśmy zapewnianie od kilku sponsorów co do dalszej pomocy. 

Najważniejsza jest oczywiście drużyna. Po zakończeniu rozgrywek w IV lidze podziękowaliśmy trenerowi Mariuszowi Malarzowi za wysiłek, który włożył w rozwój pułtuskiej piłki, jednocześnie stery przekazaliśmy w ręce Pawła Brodzkiego i Łukasza Zalewskiego,który cały czas przechodzi rehabilitację po kontuzji, której doznał przed rundą wiosenną w poprzednim sezonie. Nowy trener od samego początku energicznie zabrał się do budowania nowego zespołu. Sięgnął po piłkarzy, którzy pierwsze kroki stawiali przy Daszyńskiego, a ostatnio występowali w drużynach ościennych. I tak w Nadnarwiance zagrają: Arkadiusz Miłoszewski, Łukasz Golianek, Kamil Grabowski, Rafał Krzyżewski i Łukasz Rurant. Po przerwie do gry wrócił Piotr Ausfeld. 

Niestety są również piłkarze, którzy nie zdecydowali się na grę w nowym sezonie: Damian Kuchta, Paweł Jaworski, Patryk Sobociński i Jakub Groszkowski, kilku jak Erwin Sak, Emil Rembiejewski, Damian Kłosiński i Dariusz Kłosiński zmieniło barwy klubowe. Nie możemy skorzystać z pomocy Macieja Jakubowskiego, który czeka na zabieg, po czym będzie pauzował z powodu rehabilitacji oraz Łukasza Zalewskiego, który, mamy nadzieję, już wkrótce wesprze chłopaków na boisku. Tymczasem pełni rolę drugiego trenera. Zgłosiliśmy również kilku zawodników z rocznika '97: Piotra Cywińskiego, Karola Czaplickiego, Damiana Załogę, Władysława Stelmacha, Jakuba Kozakiewicza i Krzysztofa Królaka. Reasumując, w kadrze znalazło się 29 zawodników, w tym 3 bramkarzy. 

Po ciężkich treningach przyszedł czas na sparingi. Miały one pomóc trenerom w ocenie aktualnej dyspozycji poszczególnych zawodników. Kilka z nich rozegraliśmy na naszym stadionie, dzięki czemu kibice sami mogli przekonać się, jak wygląda gra naszych chłopaków. Widać wyraźną zmianę w postawie piłkarzy na boisku, wiele jest jeszcze do dopracowania, ale pamiętajmy, że nowy trener nie miał jeszcze zbyt wiele czasu. My jako Zarząd obdarzyliśmy go dużym zaufaniem i spokojnie czekamy na rezultaty. Niestety wielu kibiców chciałoby, żeby drużyna Nadnarwianki już od pierwszego spotkania nie dawała wszystkim żadnych szans, co pokazują wpisy na stronie klubu. Wiele krytycznych a nawet mówiąc wprost chamskich wpisów pod adresem niektórych piłkarzy pokazuje, jak bardzo podzielone jest środowisko kibicowskie. 

W tym miejscu raz jeszcze chcę przypomnieć, że wszystkim nam musi zależeć na dobru naszej drużyny i takie personalne wycieczki wprowadzają jedynie zamieszanie i wyzwalają negatywne emocje wokół piłki nożnej. W drugiej kolejce jesiennych rozgrywek na stadionie przy Daszyńskiego spotkamy się z Wieczfnianką Wieczfnia Kościelna. Liczymy, że na trybunach zasiądzie "komplet" publiczności, tym bardziej, że przygotowujemy miłą oprawę. Przed spotkaniem zaprezentujemy piłkarzy, wchodzących w skład Nadnarwianki a także uhonorujemy złotymi karnetami osoby najbardziej zasłużone dla naszego klubu. Karnety te upoważniają do bezpłatnego, dożywotniego wolnego wstępu na mecze piłkarskie. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Tadeusz Michalak, Stanisław Sitarski, Tadeusz Trukawka, Henryk Tarkowski, Leon Wiśniewski i Jerzy Krzyżewski

Zapraszamy wszystkich na stadion. Wierzymy, że będzie to miłe popołudnie również za sprawą piłkarzy, którzy,zapewne, dostarczą nam dużych emocji. Pragniemy, raz jeszcze, podziękować wszystkim, którzy przekazali nam 1% swoich dochodów. Kwota, którą zebraliśmy jest najwyższą jaką do tej pory w całej historii kibice przekazali na klub. Obiecujemy, że te środki wykorzystamy jak najlepiej. Pomogą nam zabezpieczyć płynność finansową w nadchodzących rozgrywkach oraz pozwolą spłacić kolejną część zaległości z poprzednich lat. Bardzo chcielibyśmy pochwalić się na koniec tego sezonu, że kwota pozostała do spłaty jest bliska zeru. 

Kolejnym celem w naszej działalności jest stworzenie projektu "Maracana 2014". Obecnie murawa na boisku przy Daszyńskiego wygląda bardzo dobrze, ale nie zawsze mamy do czynienia z taką sytuacją. Opracowaliśmy dwa projekty nawadniania, które pomogą w utrzymaniu jej w świetnej kondycji przez cały sezon. W najbliższym czasie przedstawimy dokładnie jego założenia. Tymczasem, koncentrując się na naszej drużynie, zapraszamy wszystkich na mecze i do kibicowania. Wasz doping jak zwykle będzie nieoceniony. Do zobaczenia na stadionie.


Tomasz Wanielista
Wiceprezes Nadnarwianki Pułtusk