niedziela, 8 września 2013

Gladiator stawił opór

Przed potyczką z przedostatnią drużyną w tabeli wielu kibiców Nadnarwianki zastanawiało się jak wysoko zwycięży pułtuska ekipa. Jak się później okazało, powinniśmy się cieszyć, że w ogóle udało się nam wygrać to spotkanie.

Jeszcze nie wszyscy kibice zdążyli zająć swoje miejsca a Gladiator już w 2. minucie meczu, po faulu Piotra Bobowskiego w polu karnym, stanął przed doskonałą okazją na objęcie prowadzenia. Taki szybki obrót sprawy chyba zaskoczył nawet piłkarza gości, który następnie nie trafił w bramkę z 11. metra. W 20. minucie spotkania tym razem Nadnarwianka otrzymała możliwość zdobycia bramki z rzutu karnego. Szansę na rehabilitację dostał kapitan Piotr Bobowski lecz piłka po jego strzale trafiła tylko w słupek.

Gdy już powoli kończyła się pierwsza połowa meczu, na strzał z rzutu wolnego zdecydował się zawodnik Gladiatora lecz świetna interwencja Roberta Turka, dla którego było to pierwsze spotkanie w tym sezonie, uchroniła Nadnarwiankę przed utratą bramki. Zaledwie dwie minuty później, również po stałym fragmencie gry, okazję do strzelenia gola miała Nadnarwianka i tym razem ją wykorzystała. Bramka wpadła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale główką Arkadiusza Miłoszowskiego.

Po niezbyt atrakcyjnej pierwszej połowie, nadeszła jeszcze gorsza druga odsłona meczu. Okazję na podwyższenie prowadzenia miał Patryk Bartczak, jednak z bliskiej odległości trafił tylko w poprzeczkę. 

Skazywany na wysoką porażkę Gladiator Słoszewo stawił dzielny opór i trzeba obiektywnie przyznać, że był blisko zdobycia punktu. Zwycięstwo Nadnarwianki mimo,że wymęczone to jednak zawsze komplet punktów. Cieszy postawa pułtuskiej obrony, która już w czwartym spotkaniu nie straciła bramki i jest najskuteczniejszą formacją defensywną w lidze. Najbliższe spotkanie ligowe rozegramy w Szydłowie z miejscową Koroną, która jest liderem tabeli. Po drodze, bo już w najbliższą środę, zagramy w Kraszewie z Tęczą Ojrzeń w ramach Pucharu Polski na poziomie okręgowym. 


07.09.2013, 16:00, Pułtusk
Nadnarwianka Pułtusk - Gladiator Słoszewo 1:0 (1:0)

42' A. Miłoszewski

Składy:

Nadnarwianka – R. Turek, Ł. Wolf, A. Miłoszewski, P. Bobowski, K. Orłowski, K. Wanielista (69’ K. Jagielski), P. Cywiński (52’ M. Kucharczyk), A. Kembłowski (85’ M. Warda), R. Krzyżewski, J. Zalewski, P. Bartczak (76’ K. Grabowski)

Gladiator – P. Popiołek, M. Garlicki, D. Gocajna, R. Jadczak, P. Giranowski, M. Jarosławski, A. Zając, M. Gołaszewski, T. Koniec, G. Słodownik (57’ S. Koniec), H. Kozłowski

Sędzia: A. Mital

Widzów: ok. 225więcej zdjęć: