środa, 4 września 2013

Zgaszona Iskra

Po dobrym spotkaniu Nadnarwianka odniosła kolejne zwycięstwo w lidze okręgowej. Tym razem wyższość pułtuskiego klubu musieli uznać piłkarze i sympatycy Iskry Krasne.

W przeciągu całego meczu zawodnicy Nadnarwianki byli pod każdym względem lepsi wobec gospodarzy środowej potyczki. Dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i stworzyliśmy więcej okazji bramkowych. Bardzo pewnie zagrała obrona, która tylko w jednej sytuacji się zdrzemnęła. W 25. minucie po prostopadłym podaniu, zawodnik Iskry znalazł się w sytuacji sam na sam z Łukaszem Wilczewskim. Na nasze szczęście popularny „Wilku” wygrał ten pojedynek. 

Wcześniej w przeciągu zaledwie jednej minuty Nadnarwianka dwukrotnie mogła strzelić bramkę. Najpierw na strzał z dystansu zdecydował się Artur Kembłowski lecz piłka trafiła w poprzeczkę. Po chwili Patryk Bartczak był blisko strzelenia bramki z kilku metrów. W 40. minucie Patryk znalazł się w jeszcze lepszej sytuacji, gdyż miał okazję 1 na 1, jednak nie udało mu się umieścić futbolówki w siatce.

W 50. minucie padł pierwszy i zarazem jedyny gol spotkania. Bramka padła po perfekcyjnym strzale Kuby Zalewskiego z rzutu wolnego. Od tego momentu Iskra przestała się bronić więc jeszcze częściej gościliśmy pod bramką gospodarzy lecz nic z tego nie wynikło bo szwankowało wykończenie. Jedną z ciekawszych akcji przeprowadziliśmy w 75. minucie lecz golkiper gospodarzy świetnie się zachował przy strzale Rafała Krzyżewskiego. 

Trzy punkty pojechały do Pułtuska dzięki czemu Nadnarwianka ponownie znalazła się na drugim miejscu w tabeli. Następny mecz odbędzie się w najbliższą sobotę o 16:00 w Pułtusku. Naszym rywalem będzie zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli Gladiator Słoszewo.


04.09.2013, 17:00, Krasne
Iskra Krasne - Nadnarwianka Pułtusk 0:1 (0:0)

50' J. Zalewski

Składy:
Nadnarwianka - Ł. Wilczewski, Ł. Wolf, A. Miłoszewski, P. Bobowski, K. Orłowski, K. Wanielista (87’ K. Grabowski), A. Kembłowski (73’ M. Kucharczyk), P. Cywiński, J. Zalewski, R. Krzyżewski, P. Bartczak (73’ E. Dżawakian)

Sędzia: M. Grabowski

Widzów: ok. 50