poniedziałek, 21 października 2013

365 dni kadencji Łukasza Pieńkosa

21 października 2012 roku na Prezesa Zarządu MLKS Nadnarwianka Pułtusk wybrany został Łukasz Pieńkos. Jaki był pierwszy rok w wykonaniu nowego prezesa? Bez dwóch zdań można napisać, że bardzo dobry.

Obniżenie długu z ok. 71 000zł do ok. 26 600zł, niegenerowanie nowych zobowiązań finansowych, zapewnienie płynności finansowej, przejrzyste zasady wynagradzania piłkarzy, najwyższa w historii klubu kwota uzyskana z 1% podatku, "Klub Stu"  czy ostatnio dobrze sprzedające się gadżety klubowe - to główne osiągnięcia Łukasza Pieńkosa, a dokładniej Zarządu, któremu przewodniczy, składającego się z Tomasza Wanielisty, Krzysztofa Strusińskiego, Grzegorza Wyrka oraz Rafała Pizonia (do 16.06.2013 w Zarządzie). 

Wyżej wymienione działania sprawiły, że klub pomimo najniższej od lat klasy rozgrywkowej oraz wielu problemów, które są spuścizną po poprzednich zarządach, jednak sprawia wrażenie dobrze zorganizowanego. Powoli poprawia się również opinia Nadnarwianki wśród lokalnych przedsiębiorców jako podmiotu z którym warto współpracować.

Z pewnością przed zespołem Łukasza Pieńkosa jest jeszcze bardzo dużo pracy, jeśli jednak uwzględnimy dotychczasową działalność oraz towarzyszącą temu zaciętość i ambicje, to niebawem możemy spodziewać się w Pułtusku piłki na niezłym poziomie. Łukasz Pieńkos podczas klubowego spotkania wigilijnego 
(na zdjęciu drugi od lewej)