sobota, 9 listopada 2013

Czwórka do zera...!

W pochmurne sobotnie popołudnie piłkarzom Nadnarwianki przyszło się zmierzyć z 8. w tabeli Wkrą Sochocin. Mecz od początku toczył się w powolnym tempie, któremu towarzyszyła masa niedokładnych zagrań i boiskowego chaosu.

Pierwsze zagrożenie ze strony gości przyszło w 17. minucie kiedy to Piotr Wypyszyński oddał pierwszy i zarazem ostatni strzał w pierwszej połowie na bramkę Łukasza Wiliczewskiego. Po tej sytuacji Nadnarwianka natychmiastowo przejęła inicjatywę na boisku co zaowocowało groźnym strzałem Artura Kembłowskiego z rzutu wolnego. W 23. minucie zakotłowało się pod bramką gości - niezdecydowanie obrońców gości po rzucie rożnym wykorzystał Jakub Zalewski, który celnym strzałem po długim rogu umieścił piłkę w bramce.

30. minuta spotkania przyniosła rzut karny dla Nadnarwianki. Faulowany w szesnastce był Marcin Kucharczyk a jedenastkę na bramkę zamienił Piotr Bobowski. Nie minęły 2 minuty a prowadziliśmy już 3:0! Błąd bramkarza wykorzystał Edgar Dżawakian i pewnym strzałem podwyższył rezultat na 3:0 dla gospodarzy. Jednak to nie był koniec emocji w pierwszej połowie spotkania. W 35. minucie fatalny błąd bramkarza gości wykorzystał Mariusz Dziczek i wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości.

W przerwie spotkania meczu dało się słyszeć opinie kibiców, że Wkra tylko nam statystuje na boisku i jest szansa na zaatakowanie "dwucyfrówki" jednak scenariusz ułożył się zupełnie inaczej za sprawą kuriozalnej sytuacji, która miała miejsce w 58. minucie spotkania. Wprowadzony 2 minuty wcześniej Michał Warda zaraz po wejściu zarobił "żółtko" a chwilę później za niebezpieczne zagranie (wysoko podniesiona noga) wyleciał z boiska..

Po stracie zawodnika Nadnarwianka ograniczała się tylko do kontr i skupiła się na zachowaniu czystego konta co przyszło z wielkim trudem. Najlepszą okazję do strzelenia gola miał Fabian Lewandowski w 88. minucie spotkania jednak fantastyczną paradą popisał się Łukasz Wilczewski broniąc strzał z 2 metrów!

Wynik do końca nie uległ już zmianie, Nadnarwianka odniosła 6. zwycięstwo na własnym terenie nie tracąc ani jednej bramki w 7. meczu rozgrywanym w Pułtusku. Na pochwałę zasługuje Łukasz Wolf oraz Rafał Krzyżewski, którzy rozegrali bardzo dobre zawody. 

Kolejny mecz już za tydzień - zgodnie z zapowiedzią "jeżeli pogoda dopisze" naszym rywalem w Pułtusku będzie Mazowsze Jednorożec.

09.11.2013, 13:30, Pułtusk
Nadnarwianka Pułtusk - Wkra Sochocin 4:0 (4:0)
23' J. Zalewski, 30' P. Bobowski (k), 32' E. Dżawakian, 35' M. Dziczek

Składy:

Nadnarwianka - Ł. Wilczewski, P. Bobowski, Ł. Wolf, A. Miłoszewski (56' Ł. Rurant), K. Grabowski, J. Zalewski (56' M. Warda), R. Krzyżewski, A. Kembłowski, M. Kucharczyk (68' A. Orłow), M. Dziczek, E. Dżawakian (56' K. Orłowski)

Wkra - Ł. Aniserowicz (64' D. Kołodziejczyk), P. Popin, R. Niepytalski, S. Jadczak, F. Lewandowski, D. Nawrocki, K. Dzięgielewski, E. Kuciński, Sz. Piekarzewski (64' C. Wolski), M. Stanisławski, P. Wypyszyński

Żółte kartki: M. Warda, Ł. Wolf - F. Lewandowski, P. Wypyszyński

Czerwone kartki: 58' M. Warda (za dwie żółte)

Widzów: ok. 200

Sędzia: S. Załęski


Majkel


(ostatnia aktualizacja: 23:00 10.11.2013)