sobota, 16 listopada 2013

Planowe zwycięstwo na Daszyńskiego

Pomimo przeraźliwego zimna kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Pułtusku nie mogli narzekać na nudę. Zwycięstwo nad Mazowszem zapewniło nam miejsce w pierwszej trójce aż do marca następnego roku.

Pierwsze pół godziny meczu w zasadzie było pozbawione jakichkolwiek okazji bramkowych, zaś tempo gry nie należało do najszybszych. Ciekawie zrobiło się dopiero w 37. minucie, kiedy to bramkarz Nadnarwianki niepewnie wyszedł do piłki, która została następnie wybita przez któregoś z pułtuskich zawodników. Jak się okazało, „laga” była na tyle precyzyjna, że do piłki dopadł Mariusz Dziczek i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Idealna okazja bramkowa nie została zmarnowana i zziębnięta tego dnia publika mogła cieszyć się z prowadzenia Nadnarwianki. 

W 54. minucie na płaskie dośrodkowanie zdecydował się Rafał Krzyżewski. Piłka dziwnie błądziła między zawodnikami aż w końcu wylądowała przy słupku golkipera Mazowsza. Tak właśnie wpadła pierwsza bramka popularnego „Tobika” w barwach Nadnarwianki. Po chwili z tej samej strony boiska mocno dośrodkował Artur Kembłowski, a idealnie na piłkę nabiegł Łukasz Wolf i strzałem głową podwyższył prowadzenie. W 67. minucie po strzale z dystansu zespół z Jednorożca zdobył bramkę kontaktową. Co ciekawe, była to pierwsza stracona przez nas ligowa bramka na pułtuskim stadionie od … 5 czerwca!

Nadnarwianka zasłużenie wygrała mecz z niżej notowanym rywalem, który z wyjątkiem ostatnich dwudziestu minut, kiedy „poczuł krew”, w zasadzie ograniczał się jedynie do przeszkadzania nam w rozgrywaniu piłki. Sobotnie spotkanie było ostatnim oficjalnym meczem w Pułtusku w 2013 roku. Przed nami jeszcze tylko konfrontacja w Wieczfni Kościelnej po której nadejdzie długa przerwa w rozgrywkach.


16.11.2013, 13:00, Pułtusk
Nadnarwianka Pułtusk - Mazowsze Jednorożec 3:1 (1:0)
38' M. Dziczek, 54’ R. Krzyżewski, 56' Ł. Wolf - 67' R. Bączek

Składy:

Nadnarwianka – Ł. Wilczewski, K. Wanielista, A. Miłoszewski, P. Bobowski, Ł. Wolf, R. Krzyżewski (88’ A. Orlov), A. Kembłowski, J. Zalewski, K. Orłowski, M. Dziczek (65’ M. Warda), E. Dżawakian (90’ K. Jagielski)

Mazowsze – Ł. Makowski (46' C. Świderski ), M. Jakubowski (70' Ł. Wójcik ), Ł. Bors , A. Piotrak, P. Stępkowski, R. Ciuba, R. Bączek, P. Wróbel, B. Maćkowski, G. Rykaczewski (80' W. Maćkowski), R. Krawczyk

Widzów: ok. 150

Sędzia: M. Godlewski