czwartek, 27 marca 2014

Hat-trick Polniaka, "Złoty" przeciw swoim - czyli Nadnarwianka w Makowie

W sobotę zespół Pawła Brodzkiego czeka ligowa potyczka z Makowianką. Po raz ostatni pułtuszczanie grali w Makowie w oficjalnym spotkaniu jesienią 2010 roku. Wówczas łatwo odprawili rywali w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski, wygrywając 6:1. Spośród obecnych piłkarzy Nadnarwianki w tamtym spotkaniu zagrali Piotr Bobowski i Edgar Dżawakian.

Realia, w jakich rozgrywano tamten mecz, znacznie różnią się od tych w których rozpocznie się sobotnia rywalizacja. Nadnarwianka - spadkowicz z III ligi - dzielnie radziła sobie na czwartym froncie, próbując gonić Hutnik Warszawa. Mecz pucharowy z rywalem z okręgówki miał być formalnością. Tak też się stało. 

Liderem pułtuszczan w tamto środowe popołudnie na obiekcie Makowianki był Jakub Polniak. Były napastnik Legii Warszawa popisał się hat-trickiem. Do siatki trafił też Marek Słomkowski, dla którego było to premierowe trafienie w barwach seniorskiej Nadnarwianki. Gola strzelił też Piotr Gruszczyński, który podobnie jak Michał Słomkowski i Łukasz Golianek - miał wówczas problem z grą w pierwszym składzie zespołu w lidze. 

Wynik meczu ustalił wychowanek Makowianki - Michał Złotkowski. 23-latek był wówczas jednym z kluczowych zawodników Nadnarwianki. Co ciekawe, honorowego gola dla gospodarzy strzelił Paweł Kowalkowski, którego miejscowi kibice przedstawiali jako największy talent zespołu. Prognozy nie okazały się mylne, bowiem w przyszłości ten zawodnik zakończył sezon Ligi Okręgowej z niewiarygodną liczbą 47 bramek!

Webo90


20.10.2010, 14:30, Maków Mazowiecki
MAKOWIANKA MAKÓW MAZOWIECKI - NADNARWIANKA PUŁTUSK 1:6 (0:2) 
75' (k) P. Kowalkowski - 31' P. Gruszczyński, 43' 63' 66' (k) J. Polniak, 73' M. Słomkowski, 79' M. Złotkowski

Składy:

Nadnarwianka - F. Boukołowski, P. Gruszczyński, Michał Słomkowski, P. Bobowski, M. Podemski, Ł. Golianek (46' M. Złotkowski), M. Michalski (64' P. Iwanowski), M. A. Mmaduewesi, Marek Słomkowski, E. Dżawakian, J. Polniak