wtorek, 18 marca 2014

Komunikat klubu przed rundą wiosenną

"IV liga, IV liga LKS!"... tak właśnie już w najbliższą sobotę pułtuscy kibice przywitają wchodzących na boisko zawodników Nadnarwianki Pułtusk. W sobotę 22 marca meczem z Tęczą Ojrzeń wznowione zostaną rozgrywki rundy wiosennej ligi okręgowej. Mamy nadzieję, że to spotkanie zakończy się pierwszym z wielu zwycięstw tej wiosny. I na koniec raz jeszcze zaśpiewamy o awansie do IV ligi. Tak właśnie awans do wyższej klasy rozgrywkowej to cel drużyny, zarządu i wszystkich, dla których piłka nożna w Pułtusku jest dobrem najwyższym.

25 listopada, tuż po zakończeniu rozgrywek, drużyna rozpoczęła treningi, odpowiadające okresowi przejściowemu. Przez pierwsze dwa tygodnie zajęcia były prowadzone w formie aktywnego wypoczynku. Regeneracyjne obciążenia oraz zajęcia na basenie miały zapobiec negatywnym skutkom stosowanych obciążeń treningowych w rundzie jesiennej. Następnie drużyna rozpoczęła podokres wdrażania do pełnego treningu, który jest tak jakby wejściem we właściwy okres przygotowawczy.

Tuż przed przerwą świąteczną zawodnicy przeszli specjalistyczne testy sprawnościowe, mające na celu określenie progu przemian anaerobowych dzięki gościnności siłowni PALLADIUM oraz uprzejmości Pana Pawła Brejnaka. Z tego miejsca chcemy bardzo podziękować wszystkim, dzięki którym te przygotowania mogły się odbyć. W okresie przejściowym i przygotowawczym skorzystaliśmy z obiektów MOSiR-u. Pan Dyrektor Józef Gryc udostępnił nam boisko, bieżnię oraz basen, ZS 4 Pułtusk, z Dyrektorem Panem Krzysztofem Łachmańskim na czele, halę, siłownię i bieżnię. Dyrektor PG 1 Pułtusk, Pani Anna Kamiński udostępniła halę.Raz gościliśmy w hali w PG 2, za ci dziękujemy Pani Dyrektor Krystynie Estkowskiej.

Ostatnie trzy miesiące to bardzo ciężka praca, którą wykonali wspólnie z trenerem Pawłem Brodzkim piłkarze Nadnarwianki. Katorżniczy wysiłek na siłowni, treningi biegowe, gra na hali oraz sparingi miały przygotować zawodników do rundy rewanżowej. Niemal stuprocentowa frekwencja podczas treningów, rywalizacja i wielkie zaangażowanie daje nam podstawy do optymizmu. W trakcie przygotowań rozegraliśmy kilka sparingów, z których wygraliśmy cztery, dwa zremisowaliśmy a w trzech doznaliśmy porażki, zdobywając 15 goli tracąc 13. 

Ciężko jest wnioskować cokolwiek po wynikach, gdyż mecze rozgrywane były w rożnych fazach przygotowań. Prawdziwy sprawdzian przyjdzie wkrótce. Liczymy, że nie pozostaniemy w walce o IV ligę sami. Kibice, dwunasty zawodnik, to niezbędny element potrzebny do odniesienia sukcesu. Wierzymy, że szanse awansu przyciągną na trybuny najwierniejszych, a także w meczach wyjazdowych drużyna nie pozostanie sama. Jeśli będzie konieczność, to zarząd zorganizuje wyjazdy na mecze. Wszak IV liga to nasz wspólny cel. 

Wiosna tym razem nie sprawiła nam psikusa i drużyna stosunkowo szybko mogła wejść na trawiaste boisko. Trening na naturalnej nawierzchni pozwala lepiej poczuć piłkarską atmosferę. Częściowo oświetlona płyta na "bocznym" umożliwiła treningi nawet w godzinach wieczornych. Czekamy na pierwszy mecz z wielką niecierpliwością i nadzieją na szczęśliwy finał rozgrywek. Niewielka strata dwóch punktów do drużyny Tęczy Łyse pozwala śmiało myśleć o co najmniej drugim miejscu, premiowanym grą w barażach, chociaż nie składamy broni i faktycznym celem jest wygranie ligi okręgowej. Nierealne? Tak mogą powiedzieć tylko pesymiści. Liczymy, że tacy na trybunach będą stanowić mniejszość. Wierzymy, że na trybunie przy WSH najwierniejsi kibice znów rozwiną sektorówkę i będzie to symbolicznym początkiem reaktywacji ruchu kibicowskiego w naszym mieście. 

Zapewnienie dobrych warunków drużynie seniorów w okresie przygotowań to jeden z elementów działalności zarządu w przerwie zimowej. Nie spoczywamy na laurach i wciąż próbujemy przekonać osoby prywatne, firmy i instytucje, że warto inwestować w pułtuską piłkę. Kontynuujemy realizację naszych podstawowych założeń w zakresie spłaty zobowiązań. Kwota zaległości cały czas topnieje i aktualnie wynosi 17073,60PLN co stanowi 24% pierwotnego zadłużenia. Bardzo chcielibyśmy poradzić sobie z tym problemem przed rozpoczęciem rozgrywek w przyszłym sezonie.

Może w tym roku znów będziemy mogli pochwalić się zebraniem jeszcze większej kwoty z tytułu 1% odpisu od podatku. Akcja z tym związana wciąż trwa. Wszystkim, którzy chcą pomóc nam w działalności i przeznaczyć jakiekolwiek środki przypominamy numer konta: 

MLKS Nadnarwianka 
ul. Daszyńskiego 17
06-100 Pułtusk
78823200050010065420000001

A dla tych, którzy chcą przekazać nam część z tytułu podatku - numer KRS: 0000322665.

W zeszłym roku opracowaliśmy założenia projektu o nazwie "Maracana 2014", który ma na celu modernizację Stadionu Miejskiego. Informacje o nim będą rozpowszechniane wśród kibiców już od pierwszego spotkania. Nadmienię w tym miejscu, że jesteśmy w połowie pierwszego etapu. Lampy z jednej strony na boisku bocznym zamontowane są od pewnego czasu. Ostatnio zainstalowaliśmy cztery metalohalogeny na szczycie trybuny głównej i teraz czekamy na większy przydział mocy, gdyż obecny jest zbyt mały, aby móc jednocześnie włączyć oświetlenie na obu boiskach jednocześnie. W najbliższym czasie zamontowane zostanie sześć betonowych słupów, na których zawiesimy dodatkowe lampy. Głównym sponsorem tej części inwestycji jest Pan Grzegorz Kisiel. Bardzo pięknie dziękujemy! 

W tym roku zaplanowaliśmy wybudowanie studni głębinowej i montaż pompy, co uniezależni MOSiR od wody miejskiej, a tym samym obniży koszty utrzymania murawy. Stan konta projektu wynosi obecnie 2340PLN. Bardzo liczymy na szerszy odzew społeczności Pułtuska. Ambitne plany Zarządu mogą być realizowane tylko przy aktywnej pomocy miłośników piłki nożnej. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy i jednocześnie zapraszamy do współpracy we wspólnym projekcie zatytułowanym NADNARWIANKA PUŁTUSK.


Tomasz Wanielista
Wiceprezes MLKS Nadnarwianka Pułtusk