wtorek, 25 marca 2014

Statystyczna analiza szans Nadnarwianki na awans

W ostatnich pięciu sezonach ciechanowsko-ostrołęckiej ligi okręgowej tylko trzy razy zdarzyło się aby zespół plasujący się po 18. kolejce na którymś z dwóch pierwszych miejsc w stawce ostatecznie kończył sezon na trzeciej i dalszej, nic nie dającej, pozycji w tabeli.

Każdego fana Nadnarwianki, nie mniej jak wyniki jego ukochanej drużyny, interesują teraz również rezultaty Korony Szydłowo i Tęczy Łyse. Nawet jakbyśmy wygrali wszystkie mecze do końca sezonu to znajdziemy się co najwyżej na drugiej pozycji w tabeli, co nie daje bezpośredniego awansu. Korona już zanotowała wtopę w Nowym Mieście, zaś Łyse kontunuuje swoją zwycięską passę.

Sezon 2011/2012 udowodnił, że futbol jest nieprzewidywalną grą. Prowadząca po 18 kolejkach Korona Ostrołęka na koniec sezonu zajęła dopiero piątą lokatę. Jednak był to odosobniony przypadek bo wtedy po osiemnastu meczach, lidera i 5. zespół dzieliło zaledwie 6 punktów, a teraz jest to aż 15 oczek.


Przywołana statystyka raczej nie daje większych szans Nadnarwiance na awans w obecnym sezonie. Nawet w pamiętnym sezonie 2005/2006, kiedy uzyskaliśmy historyczny awans do III ligi (dzisiejszej drugiej!), ścisk w czubie tabeli był dużo większy jak dziś. Jednakże jak się spojrzy obiektywnie na potencjał pułtuskiego klubu: serce z jakim trenują zawodnicy, zaangażowanie trenera oraz stały organizacyjny progres, to jesteśmy pewni, że drużyna Pawła Brodzkiego w czerwcu zrealizuje swój cel. Takiego samego zdania jest 84% osób, które zagłosowały w naszej ankiecie (łącznie oddano 112 głosów).
ostatnia aktualizacja - 22:45 25.03.2014