czwartek, 20 marca 2014

Wiosna, ach to Ty! - prognoza redakcji

Które miejsce zajmiemy na koniec sezonu? Kto będzie najgroźniejszym rywalem pułtuszczan w walce o awans albo co się na pewno nie wydarzy podczas meczów przy Daszyńskiego? Podobnie jak przed rundą jesienną, na te i inne pytania odpowiada redakcja Nadnarwianka.pl.
1. Miejsce Nadnarwianki na koniec sezonu

Webo90: Drugie. Strata do Szydłowa jest bardzo duża (10 pkt), więc należy gonić Łyse. Wierzę, że się uda.

Majkel: Mimo 10 punktowej straty do Korony Szydłowo utrzymuję swoje zdanie z prognozy przedsezonowej - czyli awans. Dużo mówi się o odpuszczeniu rundy wiosennej przez obecnego lidera rozgrywek ale jak to bywa w sporcie - nie ma co patrzeć na to co się dzieje "za kulisami" ligi tylko skupić się na tym aby jak najszybciej odrobić te 10 oczek. 

Madel: Drugie. Nie przypominam sobie, żeby pułtuska drużyna kiedykolwiek grała w jakimś barażu więc najwyższy czas aby w nim wystąpić choć wolałbym bezpośredni awans.

2. Najgroźniejszy rywal

Webo90: Wspomniane Łyse. Nie lekceważyłbym też Żbika (5 pkt straty do nas) oraz Makowianki z Arturem Salamonem na ławce. Tym drugim, aby skończyć sezon na podium potrzeba jednak serii wpadek czołówki.

Majkel: Tęcza Łyse - zdecydowanie. Mecz, który odbędzie się 3 maja w Pułtusku może mieć kluczowe znaczenie dla końcowego układu w tabeli. Mimo wszystko nie wykluczałbym także drużyny z Makowa - z wiadomych względów. Efekt nowej miotły w postaci Artura Salamona może jeszcze namieszać.

Madel: Łagodna zima, która późno przyszła i wcześnie odeszła. Właściwie 11 punktów straty do lidera (chyba, że wygramy z Koroną minimum czterema bramkami) a tylko 13 meczów w których można zgarnąć komplet punktów (dwa spotkania z wiosny zostały rozegrane awansem). Na dodatek nie będzie ani jednej kolejki w środę więc nasi rywale będą mieć cały tydzień aby dojść do siebie po poprzednim meczu. No chyba, że "zatańczą" w piątek ;) Podsumowując: za mało meczów, za dużo czasu.

3. Najcięższy wyjazd

Webo90: Derby z Makowem i Nasielskiem. Ci pierwsi jako jedyni nie przegrali jesienią przy Daszyńskiego.

Majkel: Wymienię tu dwa - Maków Mazowiecki i... Nowe Miasto. Mecz z Makowianką będzie naprawdę mocnym sprawdzianem wyjazdowym dla naszych zawodników a co do Sony - słabsze ekipy mają to w naturze, że grając u siebie z drużyną z czoła tabeli dostają mocnego "kopa". Tym bardziej na uwagę zasługuje to, iż Sona nie przegrała żadnego sparingu w okresie przygotowawczym. 

Madel: Nasielsk, Maków i Sochocin. Dwa pierwsze wybory są oczywiste ze względu na pozycję w tabeli, jak i element lokalnej rywalizacji między miastami. Natomiast Wkra Sochocin dotychczas u siebie ugrała aż 18 punktów, a na wyjazdach ledwie 6 oczek. Na dodatek mecz z Wkrą będzie ostatnim spotkaniem sezonu więc możliwe, że dojdzie również spora presja, która będzie ciążyła na naszych graczach.

4. Co się poprawi względem jesieni

Webo90: Dwie kwestie. Pierwsza - wystarczy spojrzeć w tabelę - lepsza gra na wyjazdach. Druga to wyeliminowanie zastojów w grze, które jesienią zdarzały się często. 

Majkel: Liczę przede wszystkim na lepszy dorobek bramkowy. 38 bramek przy 58 golach Tęczy Łyse czy 63 Korony Szydłowo wyglądamy mizernie. Kluczem do awansu musi być poprawiona gra obrony w meczach wyjazdowych - 19 straconych goli w delegacjach przy tylko... jednej bramce straconej u siebie. 

Madel: Frekwencja na meczach na Estadio Daszyńskiego. Korzystne wyniki, motyw walki o awans, ładna pogoda – to wszystko przyciąga ludzi na mecze. Szkoda tylko, że pewnie nie przełoży się to na poprawę atmosfery na meczach i powrót stałego dopingu.

5. Wydarzenie, które nie będzie miało miejsca podczas meczów w Pułtusku

Webo90: Nie dojdzie do pyskówki na linii trybuna kryta - ławka gości.

Majkel: Będzie to odważne stwierdzenie ale.. nie wydaje mi się aby ktokolwiek był w stanie wywieźć z Pułtuska komplet punktów. Jesień w wykonaniu naszych zawodników w meczach u siebie była naprawdę imponująca i wierzę, że ten bilans uda się tylko i wyłącznie poprawić. Nie od dziś wiemy, że mecze na stadionie przy Daszyńskiego są traktowane jako "mecze na ciężkim terenie" ;)

Madel: Nie będzie policji na meczu. Perspektywa sielanki na słońcu, urozmaiconej od czasu do czasu wypisaniem mandatu, jest zbyt atrakcyjna, żeby z niej nie skorzystać.