czwartek, 3 kwietnia 2014

Iskra w Pułtusku. Historia pewnego zakładu

Spotkania Nadnarwianki z Iskrą w sezonie 2010/11 nie były zwykłą rywalizacją czwartoligowców. Wszystko przez pułtuską kolonię w zespole z Krasnego. Przed meczem rozgrywanym na wiosnę doszło do ciekawego zakładu pomiędzy ówczesnym prezesem Nadnarwianki Bogdanem Mossakowskim, a grającym w zespole rywali Dariuszem Wełną.

Panowie założyli się o, to która z drużyn zejdzie z boiska zwycięska. W przypadku wygranej Nadnarwianki za obiad w pułtuskim Domu Polonii zapłacić miał Wełna. Ewentualny triumf Iskry spowodowałby, że to sternik pułtuszczan poniósłby koszty posiłku. Teoretycznie w gorszej sytuacji był Wełna. Nadnarwianka była wówczas zespołem czołówki. Iskra walczyła jedynie o utrzymanie w premierowym sezonie na czwartym froncie. Doświadczony stoper najwyraźniej liczył jednak, że grający w Krasnem, a pochodzący z Pułtuska piłkarze, wyzwolą w sobie dodatkową motywację. W Iskrze występowali wówczas Łukasz Golianek, Michał Krzyżewski czy Marcin Kucharczyk. Drużynę trenował zaś Artur Salamon. 

Długo jednak na boisku działo się niewiele. Faworyzowani gospodarze grali słabo, a wśród nich wyróżniali się jedynie debiutujący w seniorach przed własną publicznością Kamil Orłowski i Jakub Zalewski. W końcu na listę strzelców wpisał się jednak Jakub Polniak. Sytuacja Iskry skomplikowała się jeszcze bardziej, gdy czerwoną kartkę za taktyczny faul na Przemysławie Iwańskim obejrzał Wełna. Zanosiło się, że Nadnarwianka nie zachwyci, ale zainkasuje trzy punkty. Prezes Mossakowski zje zaś na koszt popularnego "Kłębka". Iskra grała jednak nieustępliwie. Popłaciło. W końcu wyrównał Nigeryjczyk Sudy. Były ekstraklasowicz z Orlenu Płock wykorzystał zamieszanie w polu karnym i pokonał Filipa Boukołowskiego. Spotkanie zakończyło się remisem. Zakład pozostał nierozstrzygnięty, ale bardziej zadowoleni z końcowego rezultatu byli bez wątpienia goście. 

Webo90


09.04.2011, 15:00, Pułtusk
NADNARWIANKA PUŁUSK - ISKRA KRASNE 1:1 (0:0) 
46' J. Polniak 46 - 81' Sudy

Składy:

Nadnarwianka - F. Boukołowski, Ł. Wolf, M. Podemski, P. Bobowski, A. Elak, M. Mikłowski, M. Michalski, P. Iwański, J. Zalewski (77' Mike), K. Orłowski (70' Thankgod), J. Polniak

Czerwona kartka: 71' D. Wełna (Iskra Krasne) - za faul taktycznyBogdan Mossakowski, prezes Nadnarwianki w latach 2011-2012

zdjęcie: pultusk24.pl