sobota, 26 kwietnia 2014

Niebo zapłakało nad Soną - 3 punkty jadą do Pułtuska!

Deszczowa aura, porywisty wiatr i mecz opóźniony o 15 minut - takim klimatem przywitało nas Nowe Miasto w sobotnie popołudnie. Już przed meczem było pewne, że Sona wiosną to nie ta sama drużyna, która przyjechała do Pułtuska w rundzie jesiennej.

Od początku meczu to gospodarze byli stroną przeważającą, umiejętnie prowadzili grę w środku pola i rzadko dopuszczali do głosu drużynę Nadnarwianki. Jednak to w 13. minucie znakomicie o piłkę powalczył Kamil Jagielski I i w starciu z bramkarzem gospodarzy wywalczył rzut karny! Jedenastka ewidentna i za faul golkiper Sony został ukarany żółtą kartką. Karnego na gola zamienił Piotr Bobowski i w tym momencie Nadnarwianka awansowała na - tymczasowego lub nie (oby nie!) - lidera Ligi Okręgowej.

Po utracie bramki gospodarze śmielej rzucili się do ataku konstruując szybkie akcje jednak bardzo pewnie zagrał dziś nasz duet stoperów – Bobowski i Miłoszewski. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie i do szatni Nadnarwianka schodziła z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga odsłona meczu nie wiele różniła się od pierwszej połowy spotkania - to Sona grała w piłkę i piłką, natomiast Nadnarwianka ograniczała się do szybkich kontrataków. Po jednym z nich przed wyśmienitą szansą na podwyższenie rezultatu stanął kilkanaście minut wcześniej Kamil Orłowski jednak jeszcze lepszą paradą popisał się bramkarz gospodarzy. Pomimo trudnych warunków do gry udało się "dowieźć" korzystny rezultat do końca i bardzo cenne 3 punkty pojechały do Pułtuska.

Deszczowa aura nie przeszkodziła za to pułtuskim kibicom, którzy po raz kolejny podczas meczu wyjazdowego stawili się w dużej liczbie osób i byli "12 zawodnikiem" Nadnarwianki podczas tego spotkania ;) 

Majkel


26.04.2014, 13:00, Nowe Miasto
SONA NOWE MIASTO – NADNARWIANKA PUŁTUSK 0:1 (0:1)
13' P. Bobowski (k)

Składy:

Nadnarwianka – R. Turek, Ł. Wolf, P. Bobowski, A. Miłoszewski, K. Wanielista, A. Kembłowski (90' P. Cywiński), B. Salamon, J. Zalewski, M. Kucharczyk (90' M. Warda), P. Bartczak (65' K. Orłowski), K. Jagielski I (80' E. Dżawakian)

Żółte kartki: P. Bartczak

Sędzia: J. Kikolski

Widzów: ok. 125