czwartek, 10 kwietnia 2014

Zapowiedź meczu z Gladiatorem

W sobotę 12 kwietnia zawodnicy Nadnarwianki udadzą się do Słoszewa aby zmierzyć się z miejscowym Gladiatorem w ramach 21. kolejki ligi okręgowej. Pomimo znacznej różnicy punktowej pomiędzy dwoma ekipami, zadanie jakie stoi przed pułtuszczanami nie należy do najłatwiejszych.

Relacja na żywo - RegioWyniki.pl (kliknij w link)Gladiator Słoszewo po 20 kolejkach okupuje przedostatnie miejsce w tabeli i jest zdecydowanie drużyną własnego boiska, gdzie nasi najbliżsi rywale potrafili urwać punkty Żbikowi Nasielsk (wygrana 1:0), Tęczy Łyse (remis 2:2) a także powalczyć z Koroną Szydłowo (porażka 2:3). Sformułowanie "własne boisko" trzeba traktować jednak dwojako, bo Gladiator rozegrał trzy mecze w Płońsku (w zasadzie to dwa bo jeden oddał walkowerem), co było karą za incydenty jakie miały miejsce po spotkaniu z Makowianką. Co ciekawe, obiekt w Słoszewie (którego nie widzi nawet Google Maps) był już wcześniej dwukrotnie, w 2009 oraz 2011 roku, zamykany z tego samego powodu.


W jesiennym spotkaniu obu drużyn, skazywany na wysoką porażkę, Gladiator Słoszewo stawił dzielny opór i trzeba obiektywnie przyznać, że był blisko zdobycia choćby jednego punktu. Jedyną w tym meczu bramkę dla Nadnarwianki strzelił Arkadiusz Miłoszewski, którego z powodu kontuzji na pewno zabraknie w najbliższą sobotę. 

Runda wiosenna powoli przechodzi w kluczowy okres więc sobotnia wygrana, byłaby nie tylko dobrym prognostykiem przed zbliżającym się hitem ligi okręgowej, a mianowicie meczem z Koroną Szydłowo, a także czynnikiem, który może wywindować podopiecznych Pawła Brodzkiego na pozycję lidera już 18 kwietnia.

Sędziowie: Paweł Wółkowski (arbiter główny), Krzysztof Więckowski, Jan Sieński.

Bilans gier pomiędzy Nadnarwianką a Gladiatorem (od 2001 roku):

2 mecze - 2 zwycięstwa Nadnarwianki. Bramki - 5:1

2013/2014: liga okręgowa, Nadnarwianka - Gladiator 1:0
2002/2003: Puchar Polski (MZPN) V r., Gladiator - Nadnarwianka 1:4

Typ redakcji Nadnarwianka.pl: 1:3

12.04.2014, 14:00, Słoszewo
GLADIATOR SŁOSZEWO - NADNARWIANKA PUŁTUSK


Relacja na żywo - RegioWyniki.pl (kliknij w link)