czwartek, 17 kwietnia 2014

Zapowiedź meczu z Koroną

W Wielką Sobotę na pułtuskim stadionie będzie miał miejsce zdecydowanie najciekawszy mecz ligi okręgowej. Coraz lepiej sprawująca się drużyna Pawła Brodzkiego podejmie lidera z Szydłowa, zaś ewentualna wygrana pułtuskiej drużyny oznaczać będzie awans na pierwszą pozycję w tabeli!
Korona Szydłowo na jesieni była zdecydowanie najlepszą ekipą w okręgówce, a jej dorobek był godny pozazdroszczenia - 15 wygranych meczów oraz 63 strzelone bramki na 17 spotkań. W jesiennym bezpośrednim spotkaniu, wygranym przez Koronę 3:0, szydłowianie prezentowali się znacznie lepiej od pułtuskiej drużyny praktycznie w każdym aspekcie gry. 

Pierwsze skrzypce grał wówczas zdobywca dwóch bramek Paweł Podlewski, który w obecnych rozgrywkach zdobył już 16 goli. Warto zwrócić uwagę na tego zawodnika bo w sezonie 2011/2012 również udało mu się strzelić nam dwie bramki. 

Na wiosnę potencjał ofensywny Korony znacznie zmalał. Z drużyny odszedł do MKSu Przasnysz Łukasz Kosiorek (14 goli), zaś poza kadrą znajduje się Paweł Rosocha (15 bramek). M.in. brak tych dwóch zawodników sprawił, że na wiosnę szydłowianie zdobyli tylko 4 punkty.

Natomiast Nadnarwianka gra jak z nut - 19 strzelonych bramek w czterech pewnie wygranych spotkaniach. Musimy jednak zwrócić uwagę na to, że nie były to zbyt wymagające drużyny a najtrudniejsi rywale dopiero przed nami. Jaka jest stawka meczu z Koroną każdy doskonale wie więc pominiemy ten wątek w naszej zapowiedzi ;) 

Na szczęście poprawiła się nasza sytuacja kadrowa. Arkadiusz Miłoszewski już wrócił do treningów z drużyną i jest szansa, że pojawi się w sobotnim spotkaniu. Po wyleczeniu niegroźnego urazu do pierwszej jedenastki powinien wrócić również Rafał Krzyżewski. Z powodu kontuzji nie wystąpi jedynie Dawid Wichowski.

Sędziowie: Karol Braun (arbiter główny), Maciej Mostek, Cezary Ossowski.

Bilans gier pomiędzy Nadnarwianką a Koroną (od 2001 roku):

3 mecze - 2 zwycięstwa Nadnarwianki, 1 wygrana Korony. Bramki - 7:7

2013/2014: liga okręgowa, Korona - Nadnarwianka 3:0
2011/2012: IV liga, Korona - Nadnarwianka 3:4
2011/2012: IV liga, Nadnarwianka - Korona 3:1

Typ redakcji Nadnarwianka.pl - 2:0

19.04.2014, 16:00, Pułtusk
NADNARWIANKA PUŁTUSK - KORONA SZYDŁOWO

Relacja na żywo - RegioWyniki.pl (kliknij w link)

Bilet: 5zł, 10zł (z parkingiem). Przypominamy, że w trakcie meczu przed trybuną krytą można nabyć gadżety Nadnarwianki - czytaj więcej.