czwartek, 8 maja 2014

Zapowiedź meczu w Nasielsku

W sobotę 10 maja dojdzie do niezwykle ważnej dla układu tabeli konfrontacji. Do Nasielska, z którego tylko raz w tym sezonie goście wywieźli komplet punktów, zawita drużyna Nadnarwianki z aspiracjami na bezpośredni awans do IV ligi.

Relacja na żywo - RegioWyniki.pl (kliknij w link)


Spotkania Nadnarwianki ze Żbikiem zawsze miały swój smaczek i nie brakowało w nich walki oraz emocji. Wielu kibiców na pewno pamięta rajdy byłego legionisty Rowlanda Eresaby, który siał zamęt w polu karnym pułtuszczan. Teraz takim zawodnikiem mógł być Marek Osiński, autor 27 bramek (!) w obecnych rozgrywkach. Na jesieni Osiński został jednak kompletnie zneutralizowany przez nasz blok defensywny i nawet wyłapał czerwoną kartkę, a teraz jego występ w meczu rewanżowym jest raczej wykluczony z powodu złamania miednicy podczas spotkania w Bieżuniu.

Żbik Nasielsk po 24 kolejkach zajmuje czwartą lokatę w tabeli i do pułtuskiego zespołu traci jedenaście oczek. Drużyna z Nasielska, podobnie jak zdecydowana większość ligi, lepiej czuje się na własnym obiekcie, gdzie uległa jedynie Makowiance. Na wiosnę Żbik trzykrotnie wygrywał (Boruta, Łyse, Krasne), dwukrotnie remisował (Sona, Szydłowo) i przegrywał (Bieżuń, Słoszewo).

Stawka sobotniego meczu jest niezwykle wysoka, a ewentualna strata punktów wobec raczej pewnej wygranej Korony Szydłowo, bardzo skomplikuje nasze szanse na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli. Kluczem do zwycięstwa w Nasielsku będzie skuteczność, która ostatnio nieco zawodzi w naszym zespole. Miejmy nadzieję, ten element gry został poprawiony.

Sędzia: Jakub Weselak, obserwator: Dariusz Kownacki.


Bilans gier pomiędzy Nadnarwianką a Żbikiem (od 2001 roku):

5 meczów - 3 wygrane Nadnarwianki, 2 zwycięstwa Żbika. Bramki - 7:3

2013/2014, liga okręgowa, Nadnarwianka - Żbik 2:0
2005/2006: IV liga mazowiecka, Żbik - Nadnarwianka 1:0
2005/2006: IV liga mazowiecka, Nadnarwianka - Żbik 3:0
2004/2005, IV liga mazowiecka, Żbik - Nadnarwianka 0:1
2004/2005, IV liga mazowiecka, Nadnarwianka - Żbik 1:2


Typ redakcji Nadnarwianka.pl - 1:2


10.05.2014, 16:00, Nasielsk
ŻBIK NASIELSK - NADNARWIANKA PUŁTUSK

Relacja na żywo - RegioWyniki.pl (kliknij w link)