sobota, 7 czerwca 2014

Sprawa bezpośredniego awansu nadal otwarta - dreszczowiec z Kryształem na remis

W leniwe, sobotnie popołudnie piłkarzom Nadnarwianki, tym razem na własnym boisku, przyszło zmierzyć się z Kryształem Glinojeck. Mecz miał być formalnością a wyszło niestety zupełnie na odwrót.

Fotorelacja z meczu (198 zdjęć, Dominik Gregajtys)

Od początku spotkania gospodarze próbowali przejąć inicjatywę na boisku co raz zagrażając bramce przyjezdnych jednak nie przynosiło to większego skutku. Liczne strzały Kuby Zalewskiego były zbyt lekkie lub piłka leciała obok bramki. Świetnej okazji w 36. minucie nie wykorzystał Piotr Cichocki, który akcji prawą stroną boiska uderzył zdecydowanie za mocno i za wysoko.

Do przerwy bramek nie oglądaliśmy jednak druga połowa zupełnie nam to wynagrodziła. Pierwszą bramkę w 62. minucie zdobył przytomnym strzałem Przemysław Stolarski, który był bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem tego dnia na boisku. 

Goście poszli za ciosem i znowu po akcji Przemysława Stolarskiego na prawym skrzydle piłkę do własnej bramki wpakował Arkadiusz Miłoszewski. Od tego momentu mieliśmy zdecydowanie pod górkę jednak te straty udało się odrobić.

W 73. minucie za zagranie ręką w polu karnym Pawła Kowalskiego arbiter wskazał na "wapno" a sam winowajca tak nie mógł się z tym pogodzić, że po otrzymaniu pierwszej żółtej kartki za przewinienie po chwili otrzymał kolejną i musiał opuścić plac gry. Jedenastkę na bramkę zamienił Kuba Zalewski i było już tylko 2:1.

Wyrównanie autorstwa Piotra Cichockiego padło w 77. minucie spotkania, gdy po zagraniu Kacpra Wanielisty piłki nie przejął Kamil Jagielski I, która spadła pod nogi "Cichego" a ten dopełnił formalności. 

W końcówce spotkania obie ekipy miały swoje sytuacje - Przemysław Stolarski trafił w poprzeczkę natomiast już w doliczonym czasie gry w słupek po rzucie rożnym uderzył Patryk Bartczak.

Mecz zakończył się remisem, bardzo szkoda straconych punktów, które były dla nas niezwykle ważne tym bardziej, że Korona Szydłowo zremisowała z Makowianką 2:2. 

Mówi się trudno - za tydzień przed nami mecz w Sochocinie, który odpowie nam na pytanie kto zagra w barażach a kto będzie mógł świętować awans już 14 czerwca.

Majkel


07.06.2014, 17:00, Pułtusk
NADNARWIANKA PUŁTUSK - KRYSZTAŁ GLINOJECK 2:2 (0:0)
73' J. Zalewski (k), 76' P. Cichocki - 62' P. Stolarski, 67' A. Miłoszewski (s)

Składy:
Nadnarwianka - Ł. Wilczewski, Ł. Wolf, K. Jagielski II, A. Miłoszewski, K. Wanielista, J. Zalewski, P. Cichocki, A. Kembłowski, M. Kucharczyk (66' K. Jagielski I), B. Salamon (66' P. Cywiński), P. Bartczak

Kryształ -
D. Pielach, P. Mróz, P. Kowalski, P. Goszczycki, Ł. Przybyszewski, K. Kowalski, S. Lubiński, G. Zmorzyński, K. Winiecki (87' Sz. Sikorski), P. Stolarski, R. Staliński (61' A. Korzybski)   

Żółte kartki: K. Jagielski II, P. Cichocki - K. Kowalski, P. Stolarski, P. Kowalski, G. Zmorzyński, P. Mróz

Czerwone kartki: P. Kowalski (za dwie żółte)

Sędzia: S. Załęski

Widzów: ok. 250Fotorelacja z meczu (198 zdjęć, Dominik Gregajtys)

(ostatnia aktualizacja - 14:20 09.06.2014)