sobota, 16 sierpnia 2014

Huragan przeszedł przez Pułtusk

Na inaugurację nowego sezonu czekali wszyscy od momentu zakończenia baraży. W pierwszym spotkaniu Nadnarwiance przyszło zmierzyć się z Huraganem Wołomin czyli spadkowiczem z III ligi. Już przed meczem było wiadomo, że ta konfrontacja będzie prawdziwym chrztem bojowym dla podopiecznych Pawła Brodzkiego.

Przed meczem nastąpiła miła chwila dla Nadnarwianki - prezes COOZPN wręczył Arkadiuszowi Miłoszewskiemu trofeum za awans do IV ligi mazowieckiej. Kibice na trybunie krytej nie zdążyli dobrze usiąść na krzesełkach ... (wróć!) kartonach, a Władysław Stelmach już musiał wyjmować piłkę z siatki. To po jego błędzie Daniel Dylewski już w 34. sekundzie wyprowadził Huragan na prowadzenie. 

Nadnarwianka wyraźnie podłamana stratą szybkiej bramki nie miała zupełnie pomysłu na sforsowanie defensywy przeciwnika. Szczególnie źle funkcjonowało lewe skrzydło - zupełnie niewidoczny Krzysztof Królak nie mógł odnaleźć się na swojej lewej flance.

Drugą bramkę Huragan zdobył w 24. minucie. Daniel Dylewski spokojnie wziął na plecy dwóch obrońców i pewnym strzałem z szesnastu metrów umieścił piłkę przy dalszym słupku bramki Stelmacha. Goście z Wołomina raz za razem zagrażali bramce pułtuszczan jednak do przerwy wynik już nie uległ zmianie. 

Po zmianie stron Nadnarwianka znowu dobrze nie weszła w mecz. Odpuszczenie w kryciu Rafała Wielądka poskutkowało tym, że napastnik z Wołomina mając przed sobą kilka metrów wolnego boiska uderzył skutecznie i zabójczo precyzyjnie wyprowadzając Huragan na trzybramkowe prowadzenie.

Swojej najlepszej sytuacji gospodarze nie wykorzystali w 65. minucie, gdy dobre dośrodkowanie Roberta Sosnowskiego zmarnował Kamil Jagielski I. Nadnarwiankę dobił w 89. minucie Rafał Wielądek i Huragan pewnie zwyciężył w Pułtusku 4:0.

Kolejny mecz rozegramy już w najbliższą środę na wyjeździe a przeciwnikiem będzie zespół KS Łomianki. 

Majkel


16.08.2014, 16:00, Pułtusk
NADNARWIANKA PUŁTUSK - HURAGAN WOŁOMIN 0:4 (0:2)
1' 24' D. Dylewski, 50' 89' R. Wielądek

Składy:
Nadnarwianka - W. Stelmach, Ł. Wolf, K. Jagielski II, A. Miłoszewski, K. Wanielista, R. Sosnowski (64' A. Kembłowski), B. Salamon, J. Zalewski (81' P. Cywiński), E. Dżawakian, K. Jagielski I (87' D. Wichowski), K. Królak (51' K. Orłowski)

Huragan - J. Chrostowski, D. Ochman, W. Woźniak, P. Górski (88' J. Zasadziński), B. Męczkowski, M. Kopeć (84' S. Radzki), M. Lewicki, R. Barzyc (65' M. Mańko), P. Bazler, D. Dylewski (72' J. Polniak), R. Wielądek

Żółte kartki: A. Miłoszewski, E. Dżawakian


Widzów: ok. 175

Sędzia: Ł. Szczech (WS Warszawa)

(ostatnia aktualizacja - 13:15 18.08.2014)