wtorek, 12 sierpnia 2014

Piłkarska jesień 2014 - prognoza redakcji + ankieta

W marcu trójosobowa redakcja Nadnarwianka.pl zgodnie przewidziała awans pułtuszczan do IV ligi właśnie po meczu barażowym. Tym razem raczej nie wróżymy podopiecznym Pawła Brodzkiego walki o fotel lidera ale na pewno będzie równie ciekawie, jeśli nawet nie bardziej interesująco, jak w poprzednim sezonie. Przed Wami trójgłos redakcji przed rundą jesienną sezonu 2014/2015.

1. Miejsce Nadnarwianki na koniec rundy jesiennej

Webo90: wierzę, że zespół jest dobrze przygotowany do rundy. Początki nie będą pewnie łatwe, ale czas zadziała na naszą korzyść. Każde miejsce powyżej 14. w debiutanckiej rundzie uznam za przyzwoite. Stać nas na taką pozycję.

Majkel: uff, ciężko jednoznacznie określić, które to będzie miejsce. Mamy 18 ekip w lidze i z obecną kadrą myślę, że zajęcie miejsca na koniec rundy na pozycjach 10. – 12. będzie sporym sukcesem.

Madel: uważam, że zdobycie co najmniej 22 punktów jest w naszym zasięgu, co powinno przełożyć się na 10. – 11. lokatę. Najwięcej oczek powinny przynieść nam mecze na własnym terenie, gdzie jesteśmy niepokonani od 8 czerwca 2013 roku.

2. Najciekawszy mecz na jesieni przy Daszyńskiego

Webo90: lubię klimat jesiennych spotkań. Dlatego stawiam na Narew Ostrołęka (14. kolejka). Taki nasz klasyk z zawsze nieprzeciętną atmosferą na trybunach.

Majkel: może to być mecz otwarcia z Huraganem Wołomin. Trzeba dać z siebie wszystko aby uniknąć falstartu, a korzystny wynik na pewno podbuduje naszych chłopaków po ostatnich nieudanych meczach w okresie przygotowawczym.

Madel: spotkania z Huraganem, Mławianką czy Bugiem, czyli zespołami aspirującymi do wygrania ligi, z pewnością będą należeć do najtrudniejszych lecz jako najciekawszy mecz wybieram konfrontację z Olimpią Warszawa. To właśnie spotkaniom z tą ekipą w latach 2001-2005 towarzyszyła specyficzna atmosfera, zaś mecze były niezwykle zacięte. Olimpia, podobnie jak Nadnarwianka, do IV ligi awansowała po barażach więc możemy spodziewać się, że oba zespoły zagrają o pełną pulę.

3. Najcięższy wyjazd w rundzie jesiennej

Webo90: Przasnysz. Ostatnie wizyty tam kończyły się porażkami. W poprzednim sezonie niespodziewanie wyeliminowaliśmy MKS z Pucharu Polski. Gospodarze będą chcieli rewanżu, a my końca złej serii na ich boisku.

Majkel: Łomianki - zdecydowanie bardzo ciężko zawsze grało się nam w Łomiankach. Mimo trudnego terenu może czas w końcu zdjąć tę klątwę?

Madel: zarówno Łomianki, Raciąż i Przasnysz należą do najmniej gościnnych miejsc dla Nadnarwianki. Zwłaszcza środowe spotkanie z solidnym zespołem Błękitnych może dać się we znaki pułtuszczanom.

4. Wydarzenie, które nie będzie miało miejsca podczas meczów w Pułtusku

Webo90: Patryk Barczak straci piłkę w 90. minucie meczu przy stanie 1:1 i nie wróci za rywalem. To oczywiście niemożliwe (szczególnie druga część założenia) w przypadku naszego walecznego i nieco szalonego napastnika.

Majkel: moim zdaniem nie uświadczymy w tej rundzie zbyt wielu goli. Po pierwsze - brak siły ognia i mocy w ataku, a po drugie, gra będzie opierać się na kontratakach - w obecnym sezonie (cytując klasyka) "nie ma już słabych drużyn".

Madel: brak kibiców gości. W lidze okręgowej właściwie nie było ani jednej zorganizowanej ekipy, na szczęście w IV lidze pod tym względem jest dużo lepiej. Przybycie licznej grupy kibiców z Sochaczewa, warszawskiej Woli czy Wyszkowa z pewnością pozytywnie wpłyną na atmosferę spotkań przy Daszyńskiego.


Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie, w której pytamy o miejsce, które zajmie Nadnarwianka Pułtusk po rundzie jesiennej sezonu 2014/2015. Głosowanie trwa do poniedziałku 18 sierpnia.


Poprzednie prognozy:
Wiosna 2014
Jesień 2013