sobota, 23 sierpnia 2014

Zaczarowana bramka Stelmacha i błysk Salamona

Nadnarwianka wygrała pierwszy mecz w sezonie! Pułtuszczanie wytrzymali zmasowane ataki Bzury Chodaków i zwyciężyli 1:0 (1:0) w spotkaniu 3. kolejki IV ligi. Goście w sobotnie popołudnie urządzili sobie festiwal strzeleckich pomyłek. Gospodarzom zwycięstwo zapewnił spryt Bartosza Salamona.

Fotorelacja z meczu (50 zdjęć, Dominik Gregajtys)


Pierwsze dwa mecze nowego sezonu zaczynały się dla pułtuszczan fatalnie – od straty bramki w pierwszych minutach. Tym razem początek spotkania był nieco spokojniejszy. Bzura osiągnęła nieznaczną przewagę. Gdy trzeba było, na posterunku znalazł się jednak Władysław Stelmach, który odbił strzał Tomasza Trafalskiego z prawego skrzydła. 

Nadnarwianka atakowała sporadycznie. To jednak pułtuszczanie objęli prowadzenie. W 26. minucie piłkę w polu karnym zagrał Kacper Wanielista, a tę przejął Bartosz Salamon. Zamarkował podanie, a zdecydował się na zaskakujący strzał w bliższy róg bramki. Kamil Woźniak dał się oszukać i piłka zatrzepotała w siatce.Bzura ruszyła do przodu. Goście stwarzali kolejne okazje. Dominowali do końca spotkania, ale razili nieskutecznością. Kilka razy bardzo dobrze spisał się Stelmach. Zawodnicy z Sochaczewa mylili się jednak w świetnych okazjach. Kibice przyjezdnych, szczególnie w końcówce spotkania, na przemian łapali się za głowę i przecierali oczy ze zdumienia. 

Najlepszej okazji nie wykorzystał Szymon Skowron. Już w doliczonym czasie gry piłkę wyłożył mu jeden z kolegów, ale nie potrafił skierować jej do bramki z dwóch metrów. Po tej sytuacji stadion opuściła część fanów Bzury. Wcześniej kilka pudeł zaliczył Kamil Stencel. 

Pułtuszczanie mieli wiele szczęścia. Znowu błędów nie ustrzegła się defensywa Nadnarwianki. Gospodarze wykazali się jednak wielką ambicją, przez cały mecz walcząc o każdą piłkę. Odpowiednia motywacja oraz fakt, że spotkanie ułożyło się po ich myśli, sprawiły, że możemy cieszyć się pierwszą wygraną w sezonie. 

O kolejne punkty będzie ciężko. W środę Nadnarwianka zagra w Raciążu z Błękitnymi. Kolejny mecz w Pułtusku w sobotę o godzinie 16. Rywalem będzie Olimpia Warszawa.

Webo90


23.08.2014, 16:00, Pułtusk
NADNARWIANKA PUŁTUSK - BZURA CHODAKÓW 1:0 (1:0)
27' B. Salamon

Składy:

Nadnarwianka - W Stelmach, Ł. Wolf, A. Miłoszewski, K. Jagielski II, K. Wanielista, J. Zalewski, A. Kembłowski, B. Salamon (86' P. Cywiński), E. Dżawakian (66' K. Orłowski), P. Bartczak (77' A. Karłowicz), R. Sosnowski (89' K. Królak)

Bzura - K. Woźniak (46' K. Kowalski), T. Trafalski, A. Binienda (60' Sz. Skowron), K. Bargieł, M. Błaszczyk, P. Strus (65' R. Trakul), T. Oziemblewski, B. Walewski, K. Bartosiewicz, R. Hyży, K. Stencel (71' J. Antczak)

Żółte kartki: Ł. Wolf, K. Wanielista - B. Walewski

Widzów: ok. 150

Sędzia: P. Rybus (WS Warszawa)


Zapis relacji na żywo - RegioWyniki.pl


Fotorelacja z meczu (50 zdjęć, Dominik Gregajtys)

(ostatnia aktualizacja - 23:30 26.08.2014)