piątek, 22 sierpnia 2014

Zapowiedź meczu z Bzurą

Dwie kolejki ligowe za nami. Dorobek punktowy Nadnarwianki na chwilę obecną wynosi okrągłe zero lecz już w sobotę 23 sierpnia nadarzy się realna szansa na zdobycie pierwszych punktów w sezonie. Do Pułtuska przyjedzie zespół Bzury Chodaków, który jeszcze sześć tygodni temu był przekonany, że w sezonie 2014/2015 grać będzie w lidze okręgowej. Podobnie jak w 2013 roku, tak i teraz, dzięki decyzji MZPN, drużyna z Sochaczewa jednak utrzymała się w IV lidze.W 1. kolejce Bzura uległa 1:3 w Drobinie miejscowej Skrze, beniaminkowi IV ligi, natomiast kilka dni później zawodnicy z Sochaczewa pokonali u siebie 1:0 MKS Przasnysz. Co ciekawe, w meczu z przasnyskim MKSem w barwach Bzury wystąpiło ośmiu zawodników, którzy pamiętają ostatni bezpośredni mecz ich zespołu z Nadnarwianką. Wówczas podopieczni Mariusza Malarza w 27. kolejce odnieśli premierowe w sezonie zwycięstwo przed własną publicznością.

Z tamtego składu Nadnarwianki w najbliższą sobotę na Estadio Daszyńskiego będziemy mogli ujrzeć ośmiu zawodników, tak więc sobotni mecz będzie dobrą okazją do zweryfikowania postępów jakie poczyniły obie ekipy na przestrzeni ostatnich 15 miesięcy. Dwie porażki Nadnarwianki na starcie ligi, aczkolwiek z mocnymi zespołami, wywołały w pułtuskim środowisku piłkarskim pierwsze oznaki zaniepokojenia czy aby na pewno obecny zespół Nadnarwianki jest gotowy do gry w IV lidze. Jeśli z Bzurą zagramy nie gorzej jak podczas drugiej odsłony meczu w Łomiankach oraz dołożymy więcej koncentracji, zwłaszcza w defensywie, to powinno być całkiem nieźle.

Sędzia: Piotr Rybus (WS Warszawa)

Bilans gier pomiędzy Nadnarwianką Pułtusk a Bzurą Chodaków (od 2001 roku):
2 mecze - 1 zwycięstwo Nadnarwianki, 1 wygrana Bzury. Bilans bramkowy - 5:5

2012/2013: IV liga maz., Nadnarwianka - Bzura 2:1
2012/2013: IV liga maz., Bzura - Nadnarwianka 4:3

Typ redakcji Nadnarwianka.pl: 2:1


23.08.2014, 16:00, Pułtusk
NADNARWIANKA PUŁTUSK - BZURA CHODAKÓW


Bilet: 5zł, 10zł (z parkingiem). Przypominamy, że w trakcie meczu przed trybuną krytą można nabyć gadżety Nadnarwianki - czytaj więcej.