czwartek, 14 sierpnia 2014

Zapowiedź meczu z Huraganem Wołomin + wywiad z Pawłem Brodzkim

Po siedmiu tygodniach przerwy zespół Nadnarwianki zagra mecz o punkty w spotkaniu zamykającym premierową kolejkę IV ligi w sezonie 2014/2015. Do Pułtuska przyjedzie Huragan Wołomin, spadkowicz z III ligi i zarazem jeden z głównych kandydatów do awansu. Faworytem sobotniej potyczki jest zespół gości ale prędzej Stanislav Levy zostanie trenerem reprezentacji Polski, aniżeli beniaminek z Pułtuska złoży broń.


Zanim przejdziemy do zapowiedzi meczowej przedstawiamy krótki wywiad z Pawłem Brodzkim, trenerem Nadnarwianki:

Madel: Na wiosnę zespół Nadnarwianki prezentował się bardzo dobrze ale pewnie zawsze znajdzie się jakiś element gry, który można poprawić. Co według Pana trenera wymagało zwrócenia uwagi podczas letniego okresu przygotowawczego?

Paweł Brodzki: Moim zdaniem, aby zespół grał dobrze, musi ciągle doskonalić praktycznie wszystkie elementy gry. Dlatego też kompleksowo nad nimi pracowaliśmy. Myślę, że jednym z najważniejszych elementów gry, który wymaga poprawy to gra w obronie, która musi być bardziej agresywna i zdecydowana.

M.: W siedmiu grach kontrolnych zanotowaliśmy trzy remisy oraz cztery porażki. Trzykrotnie ulegliśmy zespołom z ligi okręgowej. Czy takie rezultaty, a zwłaszcza ostatnia wysoka porażka z Sokołem Serock, mogą zasiać ziarno niepewności wśród pańskich podopiecznych?

P. B.: Mam nadzieję, że uzyskiwane wyniki nie będą działały destrukcyjnie na pewność siebie zawodników. Wręcz przeciwnie, powinny zadziałać tylko i wyłącznie motywująco.

M: Sytuacja kadrowa Nadnarwianki jest taka na ile pozwalają nam fundusze ale wyobraźmy sobie, że nagle mamy do dyspozycji nieograniczone środki finansowe na zakup oraz zakontraktowanie jednego piłkarza z polskiej ekstraklasy. Jakiego zawodnika chciałby mieć Pan w swoim zespole?

P. B.: Myślę że do naszego zespołu, najbardziej by pasował Arkadiusz Malarz. Obecnie znajduje się w wysokiej formie co potwierdza swoimi dobrymi występami w Ekstraklasie. Zresztą jest zdecydowanie najlepszym w historii pułtuszczaninem grającym w piłkę nożną.


Jeśli porównamy wakacyjne dokonania klubów, a także ich kadry, to śmiało można powiedzieć, że sobotni mecz Nadnarwianki z Huraganem można określić mianem potyczki Dawida z Goliatem. Z jednej strony - niezwykle młody zespół, z zaledwie kilkoma zawodnikami mogącymi pochwalić się chociaż kilkunastoma występami na poziomie IV ligi. Z drugiej - ekipa spadkowicza z paroma graczami, którym było dane nie tak dawno występować na zapleczu Ekstraklasy oraz w II lidze. 

Wyniki letnich gier kontrolnych również mówią same za siebie:


Mecze sparingowe Nadnarwianki Pułtusk
19.07 - MKS Ciechanów (IV) 1:1
23.07 - Błękitni Raciąż (IV) 1:1
26.07 - WKS Rząśnik (A Klasa) 1:1
30.07 - Dąb Wieliszew (LO) 1:2
02.08 - Makowianka Maków M. (LO) 1:3
06.08 - Narew Ostrołęka (LO) 1:2
09.08 - Sokół Serock (LO) 0:4

Mecze sparingowe Huraganu Wołomin
23.07 - Bóbr Tłuszcz (LO) 2:2
26.07 - Hutnik Warszawa (IV) 3:2
30.07 - ŁKS Łochów (LO) 5:3
02.08 - GKP Targówek (III) 1:2
06.08 - Mazur Radzymin (A Klasa) 14:1
09.08 - Marcovia 2000 Marki (A Klasa) 4:1


Z zespołem Nadnarwianki, po bardzo udanym sezonie 2013/2014, pożegnali się Piotr Cichocki (powodzenia w Akademii Legii!), Marcin Kucharczyk oraz Łukasz Wilczewski. Do rozgrywek nie został zgłoszony Piotr Bobowski, który do treningów powróci dopiero w styczniu, a także Mariusz Dziczek. Do pułtuskiego klubu dołączył Robert Sosnowski (Wicher Kobyłka) oraz Adam Karłowicz (GKS Pokrzywnica), witamy Panowie na pokładzie i życzymy samych udanych występów! Podczas konfrontacji z ekipą z Wołomina zabraknie prawdopodobnie naszego najlepszego strzelca - Patryka Bartczaka, Kamila Grabowskiego oraz Rafała Krzyżewskiego. Tak więc, sytuacja kadrowa w pułtuskim zespole nie wygląda najlepiej ale trzeba pamiętać, że dysponujemy bardzo zdolną młodzieżą, która w poprzednim sezonie zdecydowanie była wartością dodaną Nadnarwianki. Jeśli dodamy do tego atut własnego boiska, na którym jesteśmy niepokonani od 8 czerwca 2013 roku, to na pewno mamy szanse na osiągnięcie korzystnego rezultatu. W barwach Huraganu ujrzymy najpewniej byłych zawodników Nadnarwianki - Daniela Dylewskiego oraz Jakuba Polniaka. Nie mamy nic przeciwko, żeby akurat tym razem ich wspomnienia z naszym miastem nie bęły zbyt pozytywne (oczywiście wyłącznie pod względem sportowym) ;-)


Sędzia: Łukasz Szczech (WS Warszawa)


Bilans gier pomiędzy Nadnarwianką Pułtusk a Huraganem Wołomin (od 2001 roku):
6 meczów - 1 zwycięstwo Nadnarwianki, 1 remis, 4 wygrane Huraganu. Bilans bramkowy - 6:10

2012/2013: IV liga maz., Huragan - Nadnarwianka 2:0
2012/2013: IV liga maz., Nadnarwianka - Huragan 3:5
2011/2012: IV liga maz., Huragan - Nadnarwianka 1:0
2011/2012: IV liga maz., Nadnarwianka - Huragan 0:1
2010/2011: IV liga maz., Huragan - Nadnarwianka 0:2
2010/2011: IV liga maz., Nadnarwianka - Huragan 1:1


Typ redakcji Nadnarwianka.pl: 1:1


16.08.2014, 16:00, Pułtusk
NADNARWIANKA PUŁTUSK - HURAGAN WOŁOMIN

Bilet: 5zł, 10zł (z parkingiem). Przypominamy, że w trakcie meczu przed trybuną krytą można nabyć gadżety Nadnarwianki - czytaj więcej.


Relacja na żywo - RegioWyniki.pl