środa, 29 października 2014

Grad bramek w ostatnim meczu przy Daszyńskiego. Nadnarwianka w końcu zwycięska

Jak nie dziś to kiedy? To pytanie zadawali sobie wszyscy sympatycy pułtuskiego klubu przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Mecz z "czerwoną latarnią" naszej ligi czyli Wkrą Żuromin był doskonałą okazją do przełamania się po sześciu kolejnych porażkach.

Nielicznie zgromadzeni kibice w środowe popołudnie na stadionie przy Daszyńskiego mieli okazję obejrzeć ciekawe lecz rozgrywane w leniwym tempie spotkanie, za to z duża ilością goli.Worek z bramkami rozwiązał już w 2. minucie Kamil Jagielski I, który na raty pokonał bramkarza przyjezdnych po dobrym zagraniu Kuby Zalewskiego. 

W 36. minucie wynik spotkania podwyższył właśnie Kuba, który świetną podcinką przechytrzył bramkarza i piłka wpadła do siatki Wkry. Trzy minuty później swoją drugą żółtą kartkę w tym meczu otrzymał Patryk Bartczak za zupełnie niepotrzebny faul pod polem karnym gości. Od tego momentu byliśmy zmuszeni grać w dziesiątkę, co później (o dziwo) okazało się wodą na młyn dla gospodarzy. To jednak Wkra strzeliła kolejnego gola po błędzie Nadnarwianki w środkowej formacji i zrobiło się już tylko 2:1 dla pułtuszczan.

Tuż po przerwie po faulu na Edgarze Dżawakianie fantastycznie przymierzył z wolnego Kuba Zalewski wyprowadzając nas znowu na dwubramkowe prowadzenie. Wynik w 63. minucie podwyższył Bartek Salamon po doskonałym dośrodkowaniu "na nos" w wykonaniu "Dżawy". To był zdecydowanie dzień Bartka - w 75. minucie idealnie obsłużył podaniem Łukasza Wolfa, który z bliskiej odległości dobił gości na 5:1. 

W końcówce spotkania arbiter podyktował rzut karny dla gości, którego na bramkę zamienił Dominik Stopczyński. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Nadnarwianka na pożegnanie z pułtuską publicznością w rundzie jesiennej wygrała z Wkrą Żuromin 5:2 kończąc niechlubną passę sześciu porażek z rzędu. 

Majkel


29.10.2014, 13:30, Pułtusk
NADNARWIANKA PUŁTUSK - WKRA ŻUROMIN 5:2 (2:1)
2' K. Jagielski I, 36' 48' J. Zalewski, 63' B. Salamon, 75' Ł. Wolf - 41' D. Sokołowski, 83' (k) D. Stopczyński


Składy:
Nadnarwianka - W. Stelmach, Ł. Wolf (76' K. Czaplicki), K. Jagielski II, A. Miłoszewski, K. Wanielista (81' Ł. Rurant), J. Zalewski, B. Salamon, P. Cywiński, E. Dżawakian (78' D. Wichowski), P. Bartczak, K. Jagielski I (72' P. Zalewski)

Wkra - M. Szmyt, B. Nowacki, D. Stopczyński, T. Kamiński, T. Izwantowski, D. Sokołowski (80' P. Woźniak), B. Narewski, M. Ardanowski, M. Narewski, M. Szulc, B. Laskowski (61' C. Teodorczyk)

Żółte kartki: P. Bartczak - D. Sokołowski

Czerwone kartki: 39' P. Bartczak (za dwie żółte kartki)

Sędzia: P. Jenda (WS Siedlce)

Widzów: ok. 60


Zapis relacji na żywo - RegioWyniki.pl(ostatnia aktualizacja - 20:15 29.10.2014)