wtorek, 7 października 2014

Zapowiedź meczu w Troszynie

Po trzech kolejnych ligowych zwycięstwach przyszła seria trzech meczów, w których zawodnicy Nadnarwianki musieli uznać wyższość rywala. Nie ulega wątpliwości, że w tym tygodniu to spotkanie w Ciechanowie jest dużo ważniejsze jak środowa potyczka w Troszynie, który jest rewelacją okręgówki. Chcąc nie chcąc jednak musimy stawić czoło pucharowemu rywalowi.


Ekipa KS CK Troszyn, lidera ciechanowsko-ostrołęckiej okręgówki, może pochwalić się wyśmienitym bilansem bramkowym: 40 strzelonych i 5 straconych bramek w 10 meczach. Aż 13 trafień jest autorstwa Paschala Ekwueme, Nigeryjczyka, który zanim trafił do Troszyna przez cztery sezony regularnie biegał po drugoligowych boiskach.

W kadrze klubu przejętego przez Grzegorza Kulikowskiego, przedsiębiorcę budowlanego oraz działacza PZPNu i autora nagrań dotyczących korupcji w piłkarskiej centrali, oprócz Ekwueme do najbardziej doświadczonych zawodników należą Dariusz Dadacz (trzy sezony w I lidze z Dolcanem Ząbki) czy Łukasz Fijołek (dwa sezony w III lidze w barwach GKP Targówek i Huraganu Wołomin). Warto również wspomnieć, że trenerem środowego rywala Nadnarwianki jest Edward Klejdinst, asystent trzech selekcjonerów reprezentacji Polski: Janusza Wójcika, Jerzego Engela oraz Pawła Janasa.

Zdaje się, że w środę rywal pułtuszczan wybiegnie w optymalnym zestawieniu aby pewnie przyklepać awans do półfinału Okręgowego Pucharu Polski. Jednakże, podopieczni Pawła Brodzkiego w tym sezonie nie raz udowodnili, że potrafią nie tylko walczyć ale również punktować z najlepszymi. W składzie Nadnarwianki zapewne zagra kilku zmienników czy też zawodników z drużyny U-19. Ambicji, woli walki oraz chęci pokazania się trenerowi I zespołu z pewnością im nie zabraknie.

Sędzia: Cezary Sławski (WS Ciechanów-Ostrołęka)

Bilans gier pomiędzy Nadnarwianką Pułtusk a KS CK Troszyn (od 2001 roku):
3 mecze - 3 zwycięstwa Nadnarwianki. Bilans bramkowy - 15:0

2013/2014: liga okręgowa, KS CK - Nadnarwianka 0:2
2013/2014: liga okręgowa, Nadnarwianka - KS CK 4:0
2011/2012: Puchar Polski (COOZPN) - II r., KS CK - Nadnarwianka 0:9

Typ redakcji Nadnarwianka.pl: 1:1

08.10.2014, 15:30, Troszyn
KS CK TROSZYN - NADNARWIANKA PUŁTUSK