sobota, 7 marca 2015

Wiosna 2015 - prognoza redakcji

Dlaczego Nadnarwianka utrzyma się w IV lidze i z jakiego powodu szczególnie warto będzie wybrać się na majowe mecze przy Daszyńskiego? Odpowiedzi na te pytania, jak i inne wnioski, znajdują się w prognozie redakcji Nadnarwianka.pl przed rundą wiosenną sezonu 2014/2015.

1. Miejsce Nadnarwianki na koniec sezonu

Webo90: wiosną czeka nas ciąg dalszy walki o utrzymanie. Wierzę, że pułtuski beniaminek pozostanie na czwartym froncie. Zimą w składzie nie doszło do rewolucji. Nadnarwianka jest wciąż bardzo młodym zespołem, dlatego czas działa na jego korzyść. Każdy następny mecz przynosi doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości. Rundę rewanżową zaczniemy na 14. pozycji i liczę, że niżej już w tym sezonie nie będziemy. 12. lokata w naszym zasięgu.

Majkel: uważam, że obronimy pozycję, którą zajęliśmy ubiegłej jesieni. Pomimo kilku ubytków kadrowych nasz zespół zasiliło grono bardzo zdolnych, młodych zawodników, którzy mogą dać zastrzyk pozytywnej energii w walce o utrzymanie. W naszym zasięgu jest oczywiście zarówno Olimpia Warszawa jak i Ostrovia – z drugiej strony trzeba jednak uważać na nieobliczalny Ciechanów oraz Szydłowo.

Madel: gdyby udało nam się podwoić obecny stan posiadania to myślę, że będzie to starczyło do utrzymania się w IV lidze. Będzie o to bardzo ciężko ale myślę, że jednak podołamy wyzwaniu i zajmiemy co najmniej 14. pozycję w tabeli.

2. Najciekawszy mecz na wiosnę przy Daszyńskiego

Majkel: mecze z Koroną Szydłowo oraz ostatnia kolejka z Ostrovią będą moim zdaniem meczami najciekawszymi w rundzie wiosennej na naszym stadionie. Szczególnie starcie z Ostrovią, które może przesądzić o losach drużyn na koniec sezonu. 

Webo90: w ostatnich latach najciekawsze mecze przy Daszyńskiego przypadały na maj. W tym miesiącu do Pułtuska zawita MKS Ciechanów. Drużyny zmierzą się w 30. kolejce, gdy ważyć się będą losy utrzymania. Spotkanie o "sześć punktów"? Bardzo prawdopodobne. Do tego powinni zjawić się kibice gości. 

Madel: spotkanie z Mazovią. Rewelacyjny beniaminek z Mińska Mazowieckiego pewnie przyjedzie do nas po pełną pulę punktów na której i nam będzie bardzo zależało. Do tego majowy termin, kibice gości - publika zapewniona.

3. Wydarzenie, które nie będzie miało miejsca na wiosnę

Webo90: nie dojdzie do żadnej sprzeczki na linii trybuna kryta – ławka rezerwowych gości.

Majkel: spadek – zdecydowanie mamy zespół, który jest w stanie utrzymać się w lidze. Drużyna po okresie przygotowawczym wydaje się tworzyć zgrany kolektyw, do składu wraca Piotr Bobowski co stawia trenera Pawła Brodzkiego w komfortowej sytuacji jeżeli chodzi o zestawienie formacji obronnej. Pierwsze trzy kolejki będą dla naszych zawodników ogromnym testem boiskowej dojrzałości a także poukładanej gry – jeżeli drużyna nie złapie „doła” już na samym starcie rundy to utrzymanie się w lidze jest w zasięgu rąk i nóg Nadnarwianki.

Madel: wygramy Puchar Polski na szczeblu mazowieckim.

4. Co się poprawi względem jesieni

Webo90: frekwencja. Wydawało się, że na czwartą ligę będzie przychodzić więcej niż kibiców niż na okręgówkę. Jesienią nie dało się jednak zauważyć poprawy. Liczę, że wiosną dobra pogoda oraz odpowiednia promocja meczów przyciągną na Daszyńskiego godną liczbę fanów.

Majkel: słaba skuteczność. Siła rażenia Nadnarwianki została znacznie wzmocniona (lub też uzupełniona) i jestem dobrej myśli jeżeli chodzi o skuteczność pod bramką przeciwnika. Warto szczególnie przyjrzeć się wypożyczonemu z WKS Rząśnik Mateuszowi Krawczykowi.

Madel: w rundzie jesiennej zespół Nadnarwianki otrzymał aż 7 czerwonych kartek i myślę, że jest to miejsce w którym powinna nastąpić poprawa. Nie gramy ostro, co więcej, to właśnie nasi zawodnicy na ogół są bardziej faulowani więc skąd biorą się te kartki? Myślę, że z braku boiskowego doświadczenia. Z każdym kolejnym spotkaniem nasi zawodnicy, zwłaszcza ci młodzi, będą coraz bardziej okiełznani więc powinno być lepiej na wiosnę w tym polu.

Poprzednie prognozy:
- Jesień 2014
- Wiosna 2014
- Jesień 2013