piątek, 20 marca 2015

Zapowiedź meczu z Bzurą

Patrząc na dorobek zespołu z którym będziemy się mierzyć pierwszego dnia wiosny, zwłaszcza przed własną publicznością, trudno być optymistą przed meczem. Jednak zdaniem pułtuskich ekspertów piłki nożnej (a są tacy) Nadnarwianka wcale nie jest skazana na pożarcie w konfrontacji z Bzurą Chodaków.
Głównym argumentem tychże osób jest styl gry pułtuszczan, którzy w przeciwieństwie do wielu zespołów IV ligi chcą grać kombinacyjną piłkę a nie tylko tzw. "lagę" połączoną z "zaparkowaniem autobusu". Coś jest na rzeczy skoro na jesieni Nadnarwianka była w stanie ugrać aż 7 punktów w starciu z Przasnyszem, Raciążem czy właśnie Bzurą. 

Lider naszej ligi, który wygrał dotychczas wszystkie dziewięć meczów u siebie, m.in. dwukrotnie 9:0 ze Skrą oraz Wkrą, w sobotę zagra bez obrońcy Tony'ego Chukwuemeki i dwójki napastników - Szymona Skowrona (8 bramek) i Patryka Strusa (7 goli). Zawodnicy Bzury z pewnością pałają żądzą rewanżu za sierpniową porażkę przy Daszyńskiego, którą idealnie podsumował nasz redakcyjny kolega: "Goście stwarzali kolejne okazje. Dominowali do końca spotkania, ale razili nieskutecznością. Kilka razy bardzo dobrze spisał się Stelmach. Zawodnicy z Sochaczewa mylili się jednak w świetnych okazjach. Kibice przyjezdnych, szczególnie w końcówce spotkania, na przemian łapali się za głowę i przecierali oczy ze zdumienia.".

Nadnarwianka w dwóch wiosennych meczach nie zdobyła ani jednego punktu lecz trzeba przyznać, że nie prezentowaliśmy się gorzej od naszych dużo wyżej notowanych rywali. Do dyspozycji Pawła Brodzkiego oprócz Edgara Dżawakiana i Karola Czaplickiego będą dostępni wszyscy gracze. Jeśli wyciągniemy najlepsze elementy naszej gry z dwóch tegorocznych spotkań oraz nieco poprawimy komunikację w grze obronnej to stać nas będzie na postawienie się liderowi IV ligi. Bzura ten mecz musi wygrać, my tylko możemy.

Bilans gier pomiędzy Nadnarwianką Pułtusk a Bzurą Chodaków (od 2001 roku):
3 mecze - 2 zwycięstwa Nadnarwianki, 1 wygrana Bzury. Bilans bramkowy - 6:5

2014/2015: IV liga maz., Nadnarwianka - Bzura 1:0
2012/2013: IV liga maz., Nadnarwianka - Bzura 2:1
2012/2013: IV liga maz., Bzura - Nadnarwianka 4:3

Typ redakcji Nadnarwianka.pl - 1:1

21.03.2015, 15:30, Sochaczew
BZURA CHODAKÓW - NADNARWIANKA PUŁTUSK

Sędzia: Szymon Kmita (WS Warszawa)


Bartosz Salamon (na zdjęciu przy piłce) był autorem jedynej bramki w jesiennym meczu z Bzurą


źródło: własne/bzurachodakow.pl. foto: Dominik Gregajtys