czwartek, 26 marca 2015

Zapowiedź meczu z Raciążem

Piłkarska wiosna na Mazowszu rozkręca się na dobre, a wraz z nią rumieńców nabiera walka o awans jak i utrzymanie w IV lidze. W ostatniej kolejce zawodnicy Nadnarwianki przegrali w Sochaczewie z Bzurą, aktualnym liderem, natomiast już w najbliższą sobotę znowu przyjdzie mierzyć się nam z drużyną z samego czuba tabeli. Tego samego dnia Korona Szydłowo zagra w Drobinie więc zachodzi pytanie - czy uda się nam obronić 14. pozycję, która na dobrą sprawę wcale nie gwarantuje utrzymania?

Błękitni na chwilę obecną sprawiają wrażenie najgroźniejszego rywala Bzury w walce o uzyskanie promocji do III ligi. Zawodnicy z Raciąża w zeszłym tygodniu urządzili wręcz pokaz siły bo chyba tak trzeba nazwać rozgromienie 5:0 MKSu Przasnysz. W dwóch wcześniejszych wiosennych meczach raciążanie również łatwo sięgnęli po komplet punktów strzelając przy tym aż 9 goli. Bez wątpienia najgroźniejszym zawodnikiem sobotniego rywala Nadnarwianki jest Kamil Majkowski, autor 16 bramek i 10 asyst w obecnym sezonie. Właśnie m.in. z powodu absencji tego zawodnika w sierpniowym spotkaniu przeciwko Nadnarwiance raciążanie nie strzelili ani jednego gola. Oprócz "Maji" warto również zwrócić uwagę na świeże nabytki Błękitnych - Dawida Klepczyńskiego (były zawodnik kadry U-19), Piotra Paczkowskiego, Daniela Miturę i Tomasza Grudnia (w poprzednim sezonie występował w Wiśle Płock).

W ostatnim meczu w składzie pułtuszczan z powodu kontuzji nie wystąpiło trzech podstawowych zawodników: Władysław Stelmach (możliwe, że już nie zagra w tym sezonie), Kamil Jagielski II oraz Arkadiusz Miłoszewski. Wobec urazu Stelmacha (najprawdopodobniej uszkodzona łękotka) i wypożyczenia Michała Przychodzkiego między słupkami zadebiutował Aleksander Dobrosielski. Na dniach do kadry Nadnarwianki powrócił duet golkiperów z poprzednich sezonów czyli Robert Turek i Łukasz Wilczewski. W starciu z Raciążem trener Brodzki najprawdopodobniej będzie już mógł liczyć na Kamila Jagielskiego II, nie wiadomo natomiast czy zdolny do gry będzie Arek Miłoszewski i Mateusz Gołębiowski. Karol Czaplicki wraca już powoli do treningów, na co w przypadku Edgara Dżawakiana czy Kamila Jagielskiego I trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. 


Bilans gier pomiędzy Nadnarwianką Pułtusk a Błękitnymi Raciąż (od 2001 roku):
6 meczów - 1 zwycięstwo Nadnarwianki, 3 remisy, 2 wygrane Błękitnych. Bilans bramkowy - 3:10
2014/2015: IV liga maz., Błękitni - Nadnarwianka 0:0
2012/2013: IV liga maz., Nadnarwianka - Błękitni 0:0
2012/2013: IV liga maz., Błękitni - Nadnarwianka 7:0
2010/2011: Okręgowy Puchar Polski (COOZPN) - finał, Błękitni - Nadnarwianka 0:0 k. 4:3
2003/2004: Okręgowy Puchar Polski (MZPN) - IV r., Błękitni - Nadnarwianka 2:1
2001/2002: Okręgowy Puchar Polski (MZPN) - III r., Błękitni - Nadnarwianka 1:2


Typ redakcji Nadnarwianka.pl: 1:1


28.03.2015, 16:00, Pułtusk
NADNARWIANKA PUŁTUSK - BŁĘKITNI RACIĄŻ

Sędzia: Kamil Rzechółko (WS Płock)


Bilety: 5zł oraz 10zł (trybuna kryta + parking). Dostępne w sprzedaży, w cenie 50zł, są również karnety na całą rundę wiosenną. 

W trakcie meczu przed trybuną krytą można będzie nabyć pamiątki klubowe jak szaliki, kubki, smyczki oraz czapki.

Za pośrednictwem serwisu RegioWyniki.pl zostanie przeprowadzona ze spotkania relacja na żywo. Widzów, którzy nie będą w stanie dotrzeć w sobotę na obiekt przy ul. Daszyńskiego zapraszamy do śledzenia wyniku - link do relacji.