czwartek, 13 sierpnia 2015

Jesień 2015 - prognoza redakcji + sonda

Już piąty raz redakcja strony dokonała prognozy dla Nadnarwianki na najbliższe miesiące. Podobnie jak w poprzednich tekstach, tak i teraz postaraliśmy się ocenić, którą lokatę na koniec rundy zajmą pułtuszczanie, jaki będzie najciekawszy mecz przy ul. Daszyńskiego, co się poprawi względem wiosny oraz co na pewno nie wydarzy się w trakcie meczów podopiecznych Cezarego Moledy. Wraz z publikacją prognozy rozpoczęliśmy sondę dla czytelników naszej strony. Zachęcamy do głosowania!

1. Miejsce Nadnarwianki na koniec rundy jesiennej
Webo90: 3.-5. Wiosną w IV lidze nie błyszczeliśmy, a latem kadra uległa osłabieniu. Z drugiej strony nowy trener powinien wlać w zespół wiarę. Wskazywanie miejsca, to trochę wróżenie z fusów. Stawiam jednak, że obok Korony, Łysych, Płońska i Wkry znajdziemy się w TOP5.


Majkel: ciężko przewidzieć jakie miejsce zajmiemy w tej rundzie - wąska kadra, nowy trener, spore oczekiwania. Mam jednak nadzieję, że nie wypadniemy poza pierwszą ósemkę. Na czym stoimy pokażą jednak pierwsze 3-4 spotkania. 

Madel: w kilku wcześniejszych rozmowach podkreślałem, że jeśli sytuacja kadrowa nie poprawi się to bliżej nam będzie do zajęcia miejsca w środku tabeli jak pozycji lidera rozgrywek, co jest celem postawionym drużynie i trenerowi przez władze klubu. Sianie defetyzmu jak i nieuzasadnionego optymizmu nie leży w mojej naturze więc obstawiam, że na jesieni zdobędziemy 23-28 punktów, co powinno przełożyć się na 4.-6. miejsce.


2. Najciekawszy mecz na jesieni przy Daszyńskiego
Webo90: ze Żbikiem (24.10.). Mecze z Nasielskiem zazwyczaj przynosiły sporo emocji i zwykle kończyły się wygraną Nadnarwianki. Niektórzy nazywają je nawet "derbami". Do tego zjawią się kibice gości - powinno być ciekawie.

Majkel: Nadnarwianka - Pełta Karniewo. Będzie to mecz, podczas którego będą ostro trzeszczeć kości zawodników obydwu zespołów. Liczę na to, że spotkanie dostarczy nam również emocji czysto piłkarskich.

Madel: mecz kończący rundę jesienną z jednym z głównych kandydatów do awansu czyli ostrołęcką Koroną. Nasza młoda drużyna, niezależnie od położenia w jakim będzie się znajdowała w listopadzie, z pewnością napsuje krwi rywalowi.


3. Wydarzenie, które nie będzie miało miejsca na jesieni
Webo90: na boisku pewnie nie zobaczymy Edgara Dżawakiana, ale na pewno słuch o nim nie zaginie. Z pewnością nie w internecie - w komentarzach na stronie popularność "Edsona" nie zmaleje

Majkel: grad bramek - wydaje mi się, że podczas spotkań z udziałem naszych zawodników nie będzie padało wiele goli. Brak odpowiedniej siły rażenia na pewno będzie sprawiał problemy dotyczące skuteczności. Ale nigdy nic nie wiadomo - nagły przebłysk któregoś z zawodników może sprawić, że będzie zupełnie inaczej. 

Madel: nieustający doping kibiców, zarówno Nadnarwianki i jak gości. W poprzednim sezonie przyjechało do Pułtuska bodajże siedem ekip, zaś w nadchodzącym sezonie nie spodziewałbym się więcej jak dwóch grup kibiców.


4. Co się poprawi względem wiosny
Webo90: spadnie liczba kartek za dyskusje z arbitrami. Na wiosnę mieliśmy prawdziwą plagę takich upomnień. Powtórka skutkowałaby sporymi problemami - kadra jest dziś jeszcze węższa. Wierzę, że nowy trener wypleni takie zachowania, a i sami zawodnicy wyciągną wnioski z przeszłości i zaczną spokojniej rozmawiać z sędziami.

Majkel: dyspozycja Patryka Bartczaka - w IV lidze Patryk wyraźnie nie mógł dojść do dobrej dyspozycji. Mam nadzieję, że podobnie jak w poprzednim sezonie "okręgówki" Patryk nabierze wiatru w żagle i będzie solidnym jak i skutecznym zawodnikiem.

Madel: teoretycznie to wszystko powinno ulec poprawie, w końcu jednak grać będziemy z zespołami o znacznie mniejszym potencjale sportowym niż ekipy czwartoligowe. Przede wszystkim liczę na niesłabnącą wolę walki pomimo niekorzystnego wyniku. Ostatni mecz w Pułtusku w którym odwróciliśmy losy spotkania miał miejsce ... ponad 14 miesięcy temu! Przegrywaliśmy wówczas z Kryształem Glinojeck już dwoma bramkami lecz udało się nam jeszcze ten mecz zremisować. W sezonie 2013/2014 Pułtusk był twierdzą nie do zdobycia i liczę, że teraz też tak będzie.


Poprzednie prognozy: