piątek, 20 listopada 2015

Najgorszy roczny wynik sportowy w XXI wieku stał się faktem

Po dramatycznie słabej rundzie wiosennej, w wyniku której spadliśmy do ligi okręgowej, każdy kibic Nadnarwianki mocno wierzył w to, że drużyna pod wodzą nowego trenera na jesieni powetuje sobie poniesione straty moralne i będzie solidnie punktować. Ostatecznie wyszło tak, że po rundzie jesiennej na nasze usta cisną się jedynie kultowe słowa filmowego "Siary" odnośnie jego pewnego misternego planu.

Na podstawie danych z 90minut.pl oraz wycinków prasowych (pozdrowienia dla Pana Romana S.) udało się sporządzić poniższe zestawienie przedstawiające dorobek punktowy pułtuskiego zespołu w latach 2001-2015.

Jakie lata były "najchudsze" dla Nadnarwianki? Na większą uwagę zasługują przede wszystkim trzy okresy:


- 2012 rok - 25 punktów w 31 meczach, średnia: 0.81 punktu na spotkanie.
Świetna runda wiosenna podopiecznych Mateusza Miłoszewskiego, dzięki której udało się uratować klub przed spadkiem, nie zapobiegła późniejszemu istnemu trzęsieniu ziemi przy ul. Daszyńskiego. Z powodu problemów finansowych na drużynie seniorów postawiono już właściwie krzyżyk lecz w ostatniej chwili zdecydowano nie wycofywać się z rozgrywek i dograć sezon zawodnikami z drużyny juniorskiej Mariusza Malarza. Wynik był do przewidzenia - okrągłe "0" punktów w 15 meczach choć i tak naszym ówczesnym juniorom należą się wielkie brawa za wolę walki i poświęcenie w każdym spotkaniu.

Nadnarwianka Pułtusk - Czarni Węgrów 0:3 (10.11.2012) (foto: Paweł Jaworski)


- 2007 rok - 24 punkty w 30 meczach, średnia: 0.80 punktu na spotkanie.

Paradoksalnie złoty czas Nadnarwianki bo był to okres gry w III lidze (młodszym czytelnikom przypominamy, że wtedy to był trzeci poziom rozgrywkowy, czyli w dzisiejszych czasach II liga). Na lepszy wynik sportowy chyba już nie było nas wtedy stać ale to właśnie do dziś wszyscy z nostalgią wspominają boje ambitnej drużyny Stefana Liszewskiego i Mateusza Miłoszewskiego z takimi ekipami jak Olimpia Elbląg, Radomiak Radom, Znicz Pruszków, Wigry Suwałki czy Stomil Olsztyn.


Stał Głowno - Nadnarwianka Pułtusk 2:4 (02.06.2007). Gol Dariusza Wełny ... zza połowy boiska! 


- 2015 rok - 24 punkty w 32 meczach, średnia: 0.75 punktu na spotkanie.
Na temat tegorocznych dokonań pułtuszczan sporo już pisaliśmy (i jeszcze napiszemy) tak więc niech za komentarz posłuży poniższe zdjęcie przedstawiające frekwencję w ostatnich meczach w Pułtusku:

Nadnarwianka Pułtusk - Korona Ostrołęka 1:1 (14.11.2015) (foto: madel)

Biorąc pod uwagę liczbę zdobytych punktów w skali roku to tegoroczny dorobek Nadnarwianki jest najgorszy w XXI wieku. Zarazem jest to chyba jedna z niewielu chwil kiedy cieszymy się, że nie mamy dostępu do danych źródłowych z poprzedniego stulecia bo kto wie do jakich smutnych konkluzji byśmy jeszcze doszli. W tym miejscu, jako zakończenie, wypada napisać tylko jedno - niech ten rok już się skończy... .