piątek, 18 marca 2016

Wiosna 2016 - prognoza redakcji Nadnarwianka.pl

Tak jak po każdej zimie nadchodzi wiosna, tak też przed każdą kolejną rundą trzyosobowa redakcja Nadnarwianka.pl dokonuje autorskiej prognozy tego co czeka Nadnarwiankę oraz jej sympatyków w najbliższych miesiącach. Nie inaczej było i tym razem. 

1. Miejsce Nadnarwianki na koniec sezonu
Webo90: startujemy z dziesiątki, więc trzeba patrzeć tylko do przodu. Wierzę, że Nadnarwianka – nawet tarmoszona kłopotami – przesunie się do czołowej szóstki-siódemki. Drużyny z Kuczborka, Wieczfni czy Krasnego są z pewnością w zasięgu. Innego scenariusza nie chcę rozpatrywać. Gramy o przyzwoitość.

Majkel: po zawirowaniach w przerwie zimowej mam po prostu nadzieję, że nie spadniemy poniżej 10. miejsca. Oczywiście wiadomo - to tylko Liga Okręgowa, więc wszystko się może zdarzyć jednak czego można oczekiwać od naszego zespołu w tej rundzie przekonamy się po pierwszych 3-4 spotkaniach.

Madel: zakładam, że na wiosnę osiągniemy wynik punktowo bardzo zbliżony do dorobku z jesieni, co przełoży się na lokatę w środku tabeli. Awans nam na pewno nie grozi. Wątpliwości pojawiają się przy pytaniu ile drużyn w tym sezonie będzie musiało spaść z "okręgówki"... 

2. Najciekawszy mecz na wiosnę przy Daszyńskiego
Webo90: wśród wiosennych rywali u siebie żaden nie rzuca na kolana. Z Makowem i Nasielskiem - w przypadku których smaczkiem jest bliskość miast – graliśmy jesienią. Pozostaje więc klucz sportowy. W 18. kolejce (2-3 kwietnia) Nadnarwianka podejmie głównego kandydata do awansu – Tęczę. Pamiętam ostatnią wizytę Łysych. Mecz był dramatyczny (2:2), a Piotr Cichocki okrasił seniorski debiut golem. Może tym razem błyśnie inny 16-latek?

Majkel: myślę, że najciekawszymi spotkaniami przy ul. Daszyńskiego w tej rundzie będą mecze z Soną oraz Tęczą Łyse. Są to zespoły, w których upatrywany jest główny kandydat do awansu. Liczę na to, że Nadnarwianka nie "położy" się przed wyżej notowanymi rywalami, godnie powalczy oraz spróbuje sprawić niespodziankę.

Madel: na wiosnę podejmować będziemy pierwszą trójkę tabeli lecz czy aby na pewno te mecze będą tymi najciekawszymi? Uważam, że to właśnie mecz kończący sezon przy ul. Daszyńskiego czyli spotkanie z Iskrą Krasne, która w przeciwieństwie do reszty zespołów podejmowanych wiosną, jednak bardziej nam zapadła w pamięci, może okazać się tym najbardziej emocjonującym. Jakakolwiek by nie była stawka tego meczu, a zapewne będzie i tak duża, to możemy spodziewać się otwartego spotkania. Zwłaszcza, że może ono walnie przyczynić się do przyszłości obu klubów. 

3. Wydarzenie, które nie będzie miało miejsca na wiosnę
Webo90: Cezary Moleda po ostatniej ligowej kolejce będzie podrzucany przez piłkarzy i kibiców. Jedynym zmartwieniem trenera pozostanie marynarka zalana przez szampany entuzjastycznie reagujących sympatyków z trybuny krytej… 

Majkel: kibice murem staną za trenerem Moledą i będą walczyć z zarządem o to aby Pan Cezary został z nami na długie lata, gdyż jest to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.

Madel: żaden pułtuszczanin nie dostanie czerwonej kartki. Zawodnicy Nadnarwianki nigdy nie słynęli z chamskich zagrań (i chwała im za to) lecz w przypadku indywidualnych kar pozasportowych, zwłaszcza za nieparlamentarne słownictwo kierowanego do sędziego, z pewnością mają bogate doświadczenie.

4. Co się poprawi względem jesieni
Webo90: poprawi się defensywa. Obrońcy dostaną sporą pomoc w postaci zdrowego Władysława Stelmacha. Młody golkiper będzie mocnym punktem drużyny. A zespoły – jak powszechnie wiadomo – buduje się od bramki. Solidny fundament.

Majkel: mam nadzieję, że na wiosnę nie będzie takich wpadek jak ta, która miała miejsce w meczu z Pełtą. To samo z ilością kartek, jakie otrzymują nasi zawodnicy, głównie za dyskusje z arbitrami - element koniecznie do poprawy.

Madel: idąc tropem tzw. "dobrej zmiany" powinna zmniejszyć się liczba policjantów obstawiających mecze przy ul. Daszyńskiego, która, powiedzmy sobie szczerze, była dotychczas wręcz absurdalna. Z pewnością nie będzie to miało żadnego jakiegokolwiek wpływu na wyniki podopiecznych Cezarego Moledy ale przynajmniej niektórym kibicom będzie się przyjemniej oglądało mecze. W imię zasady "nie ma futbolu bez alkoholu" ;-)


Poprzednie prognozy redakcji Nadnarwianka.pl:
- Jesień 2015
- Wiosna 2015
- Jesień 2014
- Wiosna 2014
- Jesień 2013