poniedziałek, 27 czerwca 2016

Ewolucja zamiast rewolucji

W piątkowy wieczór 24 czerwca w Klubie Studenta Akademii Humanistycznej odbyło się Walne Zebranie Członków MLKS Nadnarwianka Pułtusk. Spotkanie poświęcone było przede wszystkim zagadnieniom sprawozdawczym za 2015 rok, aczkolwiek nie zabrakło wątków związanych z dalszym funkcjonowaniem klubu.

Na Walnym Zebraniu Członków MLKS Nadnarwianka Pułtusk stawiło się 16 osób, w tym 13 członków klubu. Do najważniejszych punktów porządku obrad zaliczyć można było przedstawienie sprawozdań z działalności sekcji strzeleckiej, szachowej i piłkarskiej, odczytanie sprawozdania finansowego, udzielenie zarządowi klubu absolutorium za wykonanie budżetu w 2015 roku czy też przyjęcie przez organ zarządczy klubu uchwały w efekcie której zarząd klubu składa się teraz od 5 do 15 członków. 

Od razu postanowiono skorzystać z nowych regulacji i do zarządu dołączył, w wyniku jednogłośnego głosowania, Piotr Karkowski - Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku. To nie był jedyny akcent związany z przedstawicielami pułtuskiego samorządu, gdyż na "walnym" obecny był również Krzysztof Nuszkiewicz - Burmistrz Miasta Pułtusk, który także został nowym członkiem klubu (Piotr Karkowski aby zostać członkiem zarządu najpierw musiał zostać członkiem klubu). Burmistrz Pułtuska mówił m.in. o zamiarze zwiększenia wsparcia dla Nadnarwianki, planach inwestycyjnych Gminy Pułtusk dot. stadionu (renowacja boiska głównego i bocznego, montaż systemu nawadniania, budowa bieżni lekkoatletycznej) czy też współudziału miasta przy organizacji obchodów 95-lecie istnienia NadnarwiankiPlanowane jest m.in. rozegranie sparingu z atrakcyjnym dla kibiców przeciwnikiem, jednakże na podanie nazwy sparingpartnera w chwili obecnej jest jeszcze za wcześnie. 

Ostrożnie wypowiadał się Łukasz Pieńkos, prezes Nadnarwianki, o nadchodzącym sezonie ligowym. Sternik pułtuskiego klubu nie ukrywał, że pod względem sportowym sezon 2015/2016 był daleki od ideału, co nie oznacza jednak, że aby osiągnąć dużo lepsze wyniki na jesieni, trzeba przy Daszyńskiego doprowadzić do rewolucji. Celem na najbliższe 12 miesięcy jest przede wszystkim budowa drużyny opartej na wychowankach i dalszy rozwój zawodników. Można przez to rozumieć, że klub będzie walczył o czołówkę tabeli lecz nie będzie za wszelką cenę dążyć do awansu do IV ligi, zwłaszcza, że od sezonu 2017/2018 ta liga będzie obejmowała najprawdopodobniej już całe województwo, co sprawi, że ten poziom rozgrywkowy stanie się jeszcze trudniejszy pod względem sportowym i organizacyjnym. 

Odnośnie przygotowań pułtuszczan do sezonu 2016/2017 pod wodzą nowego-starego trenera Artura Salamona wiadomo niewiele. Okres przygotowawczy rozpocznie się we wtorek 12 lipca. Lista sparingpartnerów nie jest jeszcze znana, zaś na wstępne przymiarki transferowe trzeba będzie zapewne poczekać do pierwszego meczu towarzyskiego. Inauguracyjna kolejka sezonu 2016/2017 ligi okręgowej odbędzie się 13-15 sierpnia.