sobota, 17 czerwca 2017

Zmarł Tadeusz Nycz

W dniu 15 czerwca w wieku 79 lat zmarł Tadeusz Nycz - jeden z najważniejszych ludzi w długiej historii Nadnarwianki Pułtusk.  Od 1961 r. dbał o rozwój sekcji szachowej, jedynej sekcji w dziejach pułtuskiego sportu, która doczekała się występów w krajowej ekstraklasie. W latach 1990-1992 pełnił funkcję prezesa Nadnarwianki Pułtusk. Zasłużony dla szachów, zasłużony dla piłkarzy. Obecny praktycznie na każdym spotkaniu przy Daszyńskiego, choć wielokrotnie kosztowało go to wiele wysiłku ze względu na stan zdrowia.

Zbigniew Tyszkiewicz i Tadeusz Nycz 
(fot. z "Nadnarwianka Pułusk 1921-2011. Zarys dziejów")

Dzięki pracy i zaangażowaniu Tadeusza Nycza pułtuska drużyna szachowa odniosła wiele znaczących sukcesów: zwycięstwa w centralnych finałach ogólnopolskiego turnieju LZS o Złotą Wieżę, udział w rozgrywkach Ekstraligi Szachowej oraz I i II Ligi Szachowej. Tadeusz Nycz za działalność na rzecz szachów był nagradzany odznaczeniami i wyróżnieniami: Złota Honorowa Odznaka LZS, Odznaka Zasłużonego Działacza LZS, Odznaka 100-lecia Sportu Polskiego, Medale 40, 50, 60 i 70-lecia LZS za wieloletnią aktywną działalność w dziedzinie kultury fizycznej, Medal za 40 lat działalności w LZS, Złota Honorowa Odznaka PZSzach, Medal 75-lecia PZSzach za wybitne zasługi dla szachów, Honorowa Nagroda PZSzach Hetman 2015 za całokształt działalności. 

Pogrzeb Tadeusza Nycza odbędzie się w czwartek 22 czerwca, rozpocznie się Mszą Świętą pogrzebową o godzinie 16 w kościele św. Krzyża w Pułtusku.


Rodzinie i bliskim wyrazy współczucia składają Zarząd Klubu, kibice oraz redakcja Nadnarwianka.pl.