drużyna piłkarska
 

Nadnarwianka Pułtusk – historyczny awans

Rok 2006 na zawsze wpisał się w historię klubu. Po 85 latach istnienia zespołu, Nadnarwianka Pułtusk awansowała do trzeciej ligi. Podopieczni Stefana Liszewskiego pokonali drużynę z Grodziska Mazowieckiego 4:2. Wówczas licznie zgromadzeni na trybunach kibice z całego miasta Pułtusk oszaleli z radości. Warto przypomnieć sobie ten niezwykły mecz i kadrę, która osiągnęła historyczny awans.

Piękne, czerwcowe popołudnie

Przenieśmy się na chwilę do roku 2006. 10 czerwca poranek w Pułtusku wyglądał inaczej niż zwykle. Kibice Nadnarwianki jakby przeczuwali, że ten dzień może być historyczny dla klubu. W liczbie ok. 1000 zgromadzili się na stadionie przy ul. Daszyńskiego 17, by wesprzeć swoich zawodników w meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Była to przedostatnia, 33 kolejka IV ligi mazowieckiej. Rywal grał o nic, natomiast Nadnarwianka Pułtusk musiała to spotkanie wygrać. Punktualnie o godzinie 11 sędzia zawodów zagwizdał po raz pierwszy. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy. Po dwóch bramkach Pawła Miąszkiewicza i trafieniu Mariusza Rembowskiego, lider tabeli prowadził do przerwy 3:0. Druga połowa nie zaczęła się najlepiej. Zaraz po wznowieniu gry, goście zdobyli gola kontaktowego. Na szczęście nie poszli za ciosem i wynik 3:1 utrzymywał się przez większą część drugiej odsłony meczu. Na kwadrans przed końcem, zwycięstwo przypieczętował Grzegorz Chmielewski, trafiając na 4:1. Cztery minuty później wynik ustalił zawodnik Grodziska Mazowieckiego. Po ostatnim gwizdku zawodnicy, działacze i kibice Nadnarwianki nasłuchiwali wieści z Ostrołęki, gdzie druga w tabeli Narew mierzyła się ze spadkowiczem z Sokołowa Podlaskiego. Kiedy okazało się, że wicelider sensacyjnie przegrał stało się jasne, że Nadnarwianka Pułtusk awansowała do III ligi.

Dream Team

85 lat – tyle Nadnarwianka Pułtusk czekała na grę w III lidze. Piłkarze, którzy osiągnęli ten historyczny sukces, stworzyli najprawdopodobniej jeden z najlepszych dream teamów w całej historii klubu. Oto oni:

Bramkarze
Zbigniew Gurlaga, Marcin Nowak, Maciej Sikorski.

Obrońcy
Andrzej Elak, Dawid Jędrzejak, Piotr Bobowski, Bartłomiej Granosik, Mateusz Miłoszewski, Dariusz Wełna, Jarosław Sobieraj.

Pomocnicy
Grzegorz Chmielewski, Paweł Białowicz, Paweł Miąszkiewicz, Artur Salamon, Mariusz Soska, Łukasz Zalewski, Sylwester De-Fleury.

Napastnicy
Adam Dobrowolski, Mariusz Rembowski, Piotr Ausfeld, Michał Parszewski, Piotr Potera.

Trener: Stefan Liszewski