stadion
 

Piłkarska twierdza w Pułtusku

Mecze u siebie to zawsze spory handicap dla drużyny gospodarzy. To na własnym boisku zawodnicy czują się jak ryba w wodzie i tutaj przeważnie rozgrywają swoje najlepsze spotkania. Dodatkowym atutem są kibice, którzy niejednokrotnie podczas meczu stają się przysłowiowym dwunastym zawodnikiem. Swoją piłkarską twierdzę ma również Nadnarwianka Pułtusk.

Stadion klubu piłkarskiego Nadnarwianka Pułtusk mieści się przy ul. Daszyńskiego 17. Obiekt posiada 500 miejsc siedzących i ok. 1500 stojących. Jednak rekord frekwencji wynosi ok. 3500 kibiców. Od lata 2005 r. piłkarze biegają po wyremontowanej, trawiastej płycie boiska o wymiarach 105 x 68m. Na stadion prowadzą dwa wejścia: jeden od strony straży, a drugi od ulicy Nowy Rynek.

W sezonie 2000/2011, występująca wówczas w klasie okręgowej Nadnarwianka Pułtusk pokonała na własnym stadionie Błękitnych Raciąż 8:0. Jest to jeden z najwyższych wyników w historii klubu. Jednak meczem rozgrywanym w Pułtusku, który najbardziej utkwił kibicom w pamięci jest zdecydowanie spotkanie z 10 czerwca 2006 r. Po zwycięstwie 4:2 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, pułtuszczanie uzyskali historyczny awans do III ligi.

Warto wspomnieć, ze w maju 2005 r. na stadionie przy ul. Daszyńskiego 17 gościł ówczesny mistrz świata strongmanów – Mariusz Pudzianowski. Wydarzenie to zgromadziło ogromne rzesze kibiców z Pułtuska i okolic.